Україні більше не потрібні юристи та економісти

Дмитро Табачник заявив, що наступного року держзамовлення на юридичні та економічні спеціальності не буде, натомість збільшиться замовлення на інженерні, природно-наукові, математичні та будівельні спеціальності.

У 2011 році Міністерство освіти планує скороти держзамовлення, зокрема, на популярні на сьогодні спеціальності - юридичні та економічні.

"Ми плануємо скоротити державне замовлення за рахунок тих спеціальностей, які не затребувані на ринку праці", - розповів міністр освіти Дмитро Табачник.

За його словами, на даний момент відбувається двічі аморальний вчинок: "забираємо гроші з бюджету і ламаємо долю тих, кого вводимо в оману - людина отримує диплом і не може знайти роботу".

"Адже зараз, за статистикою служби зайнятості, понад 40 тисяч безробітних юристів та економістів в Україні", - заявив міністр.

Натомість, наголосив Табачник, "ми будемо збільшувати замовлення на інженерні, природно-наукові, математичні, будівельні спеціальності".

Що стосується квот на пільговиків, то, за словами Табачника, кожен вуз сам встановить ліміт, але він не може бути менше 25%: "Якщо будь-який ВНЗ захоче встановити, наприклад, квоту в 50% - це його законне право".

У свою чергу у громадській ініціативі "Студентський захист" заявили, що якщо держзамовлення буде скорочуватися за рахунок цікавих спеціальностей для абітурієнтів - економічних, юридичних, журналістських - то це, звичайно, викличе обурення.

Нагадаємо, раніше Табачник заявляв про істотне скорочення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах в 2011 році.

За його словами, необхідність перегляду держзамовлення підтверджує демографічна ситуація.

Він також повідомив, що Міносвіти буде домагатися формування держзамовлення лише разом з Міністерством економіки, без залучення інших міністерств, навіть якщо в їх управлінні перебувають ВНЗ.

Читайте також:

Табачник розповів про нові правила прийому до вузів

Табачник закликав молодь боротися з націоналізмом

Навчальний рік у КНУ ім. Шевченка розпочався зі студентських протестів

Уряд зобов’язав вузи шукати випускникам роботу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: