Україні бракує робочих рук (відео)

Наступного року в Україні прогнозують безробіття на рівні 7-8%, водночас не вистачає понад 200 тис. працівників робочих спеціальностей.

Рівень безробіття в Україні у 2009 році складе 7-8%.

Про це в ході засідання круглого столу заявив директор Державної служби зайнятості Володимир Галицький.

"Поєднання зниження попиту з боку торгових партнерів України, зниження цін на експорт, ріст цін на імпорт, за оцінками вітчизняних провідних економістів, можуть призвести в 2009 році до зниження реальних обсягів ВВП на 4%. У свою чергу, зниження реального ВВП на 2% призводить до зростання безробіття на 1%. Тому можна чекати зростання безробіття в Україні в 2009 році до 7-8%", - відзначив він.

Він також додав, що середня зарплата по Україні за 10 місяців 2008 року склала 1773 грн.

Водночас в Україні на сьогоднішній день дефіцит робочих спеціальностей складає 200 тис. Про це повідомив голова Конфедерації вільних профспілок Михайло Волинець. "Цей дефіцит зростатиме навіть попри нинішній спад виробництва", - сказав він.

Волинець додав, що більше 90% працівників на виробничих підприємствах – люди передпенсійного віку, а частка молоді складає менше 7%. "Також на сьогоднішній день 60% людей пенсійного віку працюють у вугільній галузі", - сказав він.

Особливо гостро нестача працівників відчувається у столиці. У деяких галузях ситуація стала катастрофічною.

Подробиці дивіться у сюжеті ТСН.


ВідеоРоботи нема?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: