Україні дадуть газ по 360 доларів

Суперечки навколо ціни російського газу для України тривають.

У першому кварталі 2008 року ціна російського газу для України може становити 360 доларів за тисячу кубометрів.

Така цифра випливає з домовленостей російського та українського прем'єрів Юлії Тимошенко і Володимира Путіна про те, що Україна отримає газ за європейською ціною, але зі знижкою в 20%.

Знижку на газ Україна отримає за умови збереження пільгової ціни на його транзит своєю територією - 1,7 долара за тисячу кубометрів на 100 кілометрів.

Втім, точної ціни російського палива жодна зі сторін переговорів поки не називає. Уповноважений президента України з питань енергобезпеки Богдан Соколовський зазначив, що європейські споживачі сьогодні платять за тисячу кубів газу 300 доларів.

У "Нафтогазі України" говорять, що Німеччина купує паливо з РФ за ціною 280 доларів. З огляду на це, з урахуванням знижки ціна на газ для України може становити 224-240 доларів за тисячу кубометрів.

В той же час, один із чиновників російського уряду наголошує, що європейські споживачі отримують газ по 450 доларів, і ціна для України з урахуванням знижки має становити 360.

Щоправда, російський президент Дмитро Мєдвєдєв у суботу відзначив, що ціна газу для України прив'язана до нафти. З огляду на це, блакитне паливо може подешевшати у 2,2,5 рази вже до кінця цього року.

Поки ж ціна 360 доларів за тисячу кубометрів корелює із закупівельними цінами на середньоазіатський газ. Тисяча його кубів коштує 340 доларів.

Після того, як Україна отримає ціну на газ, повинен поновитися транзит блакитного палива до Європи.

Нагадаємо, сьогодні Юлія Тимошенко знову поїде до Москви, щоб особисто проконтролювати підписання газових угод України та РФ.

У суботу український прем'єр вже відвідала російську столицю, де провела переговори зі своїм колегою Володимиром Путіним.

Сторони домовилися про перехід на європейську систему ціноутворення, а також про укладання нових угод

Читайте також

Тимошенко повертається до Кремля

Російський газ для України коштуватиме 376 доларів

Єврокомісія вітає газову домовленість між РФ і Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: