Україні необхідний кредит МВФ

Тривала політична боротьба в Україні між президентом і прем’єр-міністром ставить під серйозний сумнів термінову позику від Міжнародного валютного фонду.

В очах МВФ, чвари у вищих ешелонах влади означають, по суті справи, боротьбу за владу, а це рівнозначно нестабільності у Києві. Між тим, Україна звернулася до Міжнародного валютного фонду за допомогою з огляду на глобальну фінансову кризу. У Вашингтоні, де розташована штаб-квартира МВФ, у принципі позитивно ставляться до прохання з боку молодої демократії, але висувають передумову: кабінет міністрів України мусить дати запевнення, що державний бюджет на наступний рік буде збалансованим. Однак президент Ющенко розпорядився розпустити парламент, а з ним і кабінет. Отож, бюджет не затверджено.

Позачергові вибори мають відбутися 7-го грудня, а якщо так буде, то новий кабінет можуть сформувати хіба що за кілька місяців. Подальша доля президентського указу вирішується у суді, але поки що неясно, чи існуючий кабінет має владу приймати зобов’язуючі рішення. Прем’єр-міністр Тимошенко каже, що так, має, але канцелярія президента стверджує, що ні.

Делегація МВФ зустрічалася з представниками президента і прем’єр-міністра. Йдеться про позику обсягом 15 млрд. доларів для зміцнення фінансової бази України. Тимошенко заявила, що вона за позику, але якщо суд стане на бік президента, то кабінет не матиме повноважень щодо ведення переговорів з МВФ про кредити. У такому випадку переговори буде відкладено аж до появи нового парламенту й нового кабінету міністрів.

Економіка України переживає важкий час. Падають на світовому ринку ціни на сталь і сталевий прокат – експорт і одне з головних джерел валютних надходжень України. Уряд навіть змушений був заморозити залізничні тарифи на сталь. Збанкрутувала велика українська компанія морських перевезень Industrial Carriers. Закордонні інвестори відмовляються вкладати нові капітали в українську економіку.

Минулої п’ятниці міжнародна аналітична агенція Fitch Ratings знизила рейтинг здатності України виплачувати борги і опублікувала негативний прогноз дальшого розвитку. За повідомленням "Нью-Йорк Таймс", яка посилається на джерела у Верховній раді, уряд має намір вдатися до націоналізації деяких комерційні банків, які нині, за елегантним висловом газети, "відчувають брак ліквідності", тобто їм не вистачає готівки – ситуація, що загрожує крахом. Все це – вагомі підстави для прохання про допомогу Міжнародного валютного фонду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: