Україні погрожують відібрати статус вільної країни

У Freedom House зазначили, що утиски мас-медіа та гендерна нерівність можуть стати осеовними причинами перенесення України до списку не вільних країн.

Міжнародна організація Freedom House опублікувала звіт про політичну свободу і громадянські права у світі за 2009 рік. Україна з 2006 року закріпила статус вільної країни, втім, за словами експерта організації, може його втратити.

Експерт Freedom House Арч Паддінгтон відмітив, що нинішні події з численними скаргами на утиски свободи слова і свободи зборів з приходом нової влади ще не були відображені в звіті. Але якщо ці тенденції триватимуть, Україна може втратити статус вільної країни в класифікації організації.

"Ми стурбовані розвитком подій в Україні. Україна належить до категорії вільних країн, але вільних країн, які мають деякі проблеми. Тому, якщо станеться навіть незначне погіршення, Україна потрапить до категорії частково вільних країн", - попередив експерт.

До негативних аспектів української демократії експерти Freedom House віднесли ріст рівня корупції в країні, утиск журналістів на місцевому рівні і гендерну дискримінацію.

Правозахисники вважають, що на роботу массмедіа негативно вплинули президентські вибори, що відбулися цього року. "У вересні 2009 року Печерський районний суд Києва заборонив будь-яке неправдиве висвітлення діяльності прем'єр-міністра Юлії Тимошенко",- говориться в звіті.

Попри те, у документі Україна названа "найбільш демократією, що динамічно розвивається, в регіоні, де цінуються фундаментальні права і свободи людини".

Аналітики Freedom House відмічають, що в 2009 році підтримати статус вільної держави Україні допомогли затримання головного підозрюваного в організації вбивства журналіста Георгія Гонгадзе Олексія Пукача і зняття заборон на трансляцію російських телеканалів.

Читайте також:

Герман: опозиція хоче переконати світ в утисках ЗМІ в Україні

В Україні підвищився рівень свободи преси

ТОП-10 найнебезпечніших спальних районів України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: