Україні ще раз розповіли, чому їй не місце в НАТО

Генсек Альянсу Андерс Фог Расмуссен вважає, що ані Україна, ані Грузія не готові до членства в НАТО, пообіцявши, що "затягувати проти волі" нікого не буде.

Україна та Грузія поки далекі від членства в НАТО, вважає генеральний секретар Альянсу Андерс Фог Расмуссен.

"Чи готові вони до приєднання зараз? Ні", - заявив він.

"Умови членства достатньо жорсткі як в плані політичних і демократичних стандартів, суспільної підтримки членства, так і в плані всього спектру відповідних реформ, наприклад, у сфері модернізації оборони. Виконання їх не може відбуватися і не відбудеться одразу, як для Грузії, так і для України", - підкреслив генсек.

Расмуссен завірив, що "НАТО не збирається затягувати когось в організацію проти волі".

"Але якщо демократична країна зробить суверенний вибір, і якщо вона достатньою мірою просунеться вперед, НАТО не мінятиме правил по ходу гри", - відзначив глава Альянсу.

Він зазначив, що "рішення бухарестської зустрічі у верхах в 2008 році (саміт НАТО, де була підтримана ідея вступу України і Грузії до НАТО), як і раніше в силі", додавши, що був одним з глав урядів, що підписали це комюніке.

 

Як повідомлялося, у Раді національної безпеки і оборони України заяву нового генерального секретаря НАТО про те, що Україна не виконала умов, необхідних для приєднання до Альянсу, пов’язують з рішенням заморозити розширення Альянсу.

 

Раніше, політичний аналітик Інституту євроатлантичної співпраці Володимир Горбач заявив, що Расмуссен доброзичливо ставиться до України, але гучних заяв щодо України від нього очікувати не варто до закінчення президентських виборів.

Читайте також:

У Росії впевнені, що НАТО більше не буде "нагло" наступати на її кордони

Україна чекає підтримки від генсека НАТО

Новий генсек НАТО: Україна не готова до членства в Альянсі

НАТО не збирається виводити війська з Афганістану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: