Україні вистачить газу до кінця 2009 року

Голова "Нафтогазу" Олег Дубина заявляє, що у разі обмеження поставок газу з боку "Газпрому", на газопостачанні України це не позначиться і що газові переговори добігають кінця.

"Навіть якщо гіпотетично припустити, що нам не вдасться прийти до консенсусу з "Газпромом" і він з 1 січня почне знижувати тиск в системі, на газопостачанні України це не позначиться. Наші запаси у сховищах дозволяють протриматися в авральному режимі до кінця року", – сказав він.

При цьому він додав, що "є один істотний нюанс, про який умовчують наші російські партнери. Наші запаси передбачають забезпечення суто українських споживачів, тоді як транзит європейського газу також вимагає "підживлення" технічним газом. Постачання цього газу має забезпечити "Газпром". Інакше, ми не зможемо на належному рівні підтримувати тиск у системі для забезпечення транзиту", – зазначив голова "Нафтогазу".

Дубина зазначив, що "наші газотранспортні системи інтегровані, тому ми просто приречені на партнерство і взаємну підтримку іміджу наших компаній як надійних постачальників і транзитерів газу до Європи".

"Ми постараємося за дні, що залишилися, зробити все, щоб не виходити на роботу до закінчення різдвяних канікул. Думаю, нашим російським колегам теж не дуже хочеться зустрічати Новий рік під ялинкою в офісі. Новий рік має бути святом, а не продовженням трудових буднів", – сказав голова "Нафтогазу".

Дубина також зазначив, що "сьогодні ми перебуваємо на фінальній стадії переговорного процесу. Утім, як і місяць тому. Усі необхідні документи для контрактації з нашими російськими колегами підготовано та узгоджено сторонами", однак додав, що "на жаль, фінансові проблеми, які виникли через кризу, нестабільність українського валютного ринку та чимала заборгованість внутрішніх споживачів призвели до зриву графіка платежів за імпортний газ".

"Щойно на рахунок НАКу надходять кошти від споживачів, їх одразу ж спрямовують на придбання валюти і розрахунки за імпортний газ. Знову ж таки, акцентую увагу на тому, що сьогоднішня ситуація на світових фінансових ринках неабияк ускладнює залучення позикових коштів. Але ми прагнемо залучити необхідні ресурси для виконання наших фінансових зобов'язань", – сказав голова "Нафтогазу".

Нагадаємо, за даними "Газпрому", Україна заборгувала за постачання газу у вересні-листопаді 2,4 млрд. дол., а також повинна сплатити відсотки за відстрочення платежів.

Якщо Україна не погасить боргів за газ і не укладе нових контрактів на його поставку, з 1 січня РФ може перекрити їй газ. В той же час, Україна вже сплатила частину свого газового боргу.


ВідеоПутін попередив, що дешеві енергоресурси у минулому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: