Україні загрожує дефіцит ліків

Фармацевти попереджають, що запровадження мораторію на підвищення ці на ліки може призвести до їх тотального дефіциту і руйнуванню фармацевтичної галузі.

Запровадження мораторію на підвищення цін на ліки призведе до їхнього дефіциту в Україні.

Про це заявили вітчизняні фармацевти.

Вони закликають президента накласти вето на закон про мораторій, прийнятий Верховною радою 20 жовтня.

Прихильники цінового мораторію у фармацевтичній сфері очікують, що "замороження" цін на ліки на рівні 2008-го року допоможе уникнути подальшого подорожчання медикаментів в умовах фінансової скрути.

Водночас, фармацевти застерігають, що вже через кілька тижнів після замороження цін з українських аптек можуть зникнути більшість препаратів, і не лише імпортних.

Оголошення мораторію на підвищення цін на ліки вщент зруйнує вітчизняну фармацевтичну галузь, - впевнена речник української фармацевтичної корпорації "Артеріум" Олена Азарова.

"Розвиток ситуації за сценарієм Верховної ради призведе до дефіциту лікарських препаратів на українському ринку і зниження соціального захисту населення", - прогнозує вона.

"А в довгостроковій перспективі принципово зміниться система забезпечення населення ліками, оскільки приватний капітал втратить до цього сектору інтерес", - додає Азарова.
За її словами, після цього саме на державу ляжуть витрати зі створення альтернативної системи забезпечення населення ліками.

Хоча самі медики погоджуються, що лікуватися в Україні нині стало надто дорого.

Нагадаємо, 20 жовтня Верховна рада у другому читанні проголосувала за введення мораторію на підвищення цін на ліки та засоби медичного призначення.

Як відомо, за останні місяці ліки в Україні подорожчали приблизно на 20-30%. В стрибку цін аптекарі звинувачують курс долара та попереджають, що незабаром вартість медикаментів знову зросте.

Читайте також:

В Україні заборонили підвищувати ціни на ліки

В Україні знову подорожчали ліки

Українці щорічно переплачують за ліки зайвий мільярд доларів

Уряд провокує аптечне шахрайство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: