Українка перемогла на Міжнародній олімпіаді з російської мови

За ідеальне знання російської, підтверджене перемогою, дівчині з Краматорська презентували ноутбук і путівку в "Артек" на три тижні.

15-річна школярка із Краматорська Донецької області Вероніка Яковенко, яка навчається в 11-му класі школи № 25, перемогла на VII Міжнародній олімпіаді з російської мови та літератури в Москві.

Міжнародна олімпіада з російської мови та літератури серед учнів старших класів шкіл з російською мовою навчання держав-учасниць СНД і країн Балтії проходила в Москві в рамках реалізації федеральної цільової програми Російська мова (2006 - 2010 роки).

Олімпіада пройшла на базі Московського держуніверситету ім. М.В. Ломоносова.

Конкурсна програма олімпіади складалася з письмового туру і двох усних, а також додаткового конкурсу Юний оратор.

Вероніка перемогла в категорії - російська усна.

За перше місце в Москві українці презентували ноутбук, а міська влада Краматорська, дізнавшись про досягнення школярки, подарували тритижневу путівку до Артеку.

"Мене взагалі важко чимось налякати", - сміючись сказала Вероніка про путівку в "Артек", маючи на увазі секс-скандал, що виник навколо дитячого центру . "Загалом, якщо що, буду стійко чинити опір", - додала вона.

У вільний час переможниця олімпіади танцює хіп-хоп, співає і пише вірші, друкується в журналах, готує радіопередачі і будує плани на майбутнє.

Їхати в Росію Вероніка не планує, але з майбутнім вузом поки не визначилася, вибирає між столицею, Харковом і Донецьком.

Нагадаємо, 22 жовтня, увечері, виступаючи в Харкові, Віктор Ющенко заявив, що мовне питання в Україні не можна ставити в площині "або-або".

"Я не хочу сказати, що це наш порятунок - знати російську мову, хоча її потрібно знати, я не хочу сказати, що наш порятунок знати тільки українську мову, це була б друга помилка", - зазначив Ющенко.

При цьому він підкреслив, що кожен громадянин України зобов'язаний знати українську мову, оскільки без цього в українців немає перспективи.

Читайте також:

Ющенко: громадяни України зобов'язані знати українську

Янукович зробить все, щоб російська мова стала державною

Тимошенко: російська мова ніколи не стане другою державною

Влада Криму: Україна повинна розвивати російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: