Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українка після Евересту зібралась на нову вершину з екстримальними умовами

Дівчина піде в гори без рятівного кисню.

Вона знову зібралася в гори. Українка, яка підкорила найвищу в світі вершину Еверест, готується до нової моторошної висоти. Тепер Ірина Галай хоче підкорити понад вісім із половиною тисяч метрів без кисневої маски. Критичною для людини вже є навіть шеститисячна висота. 

Головний талісман Ірини - її льодоруб. На нове випробування дівчина пакує це знаряддя одним із перших. Її нова мета - не вкладається в голові досвідченим альпіністам, навіть після рекорду дворічної давності.

2016 Ірина стала першою в історії українкою, яка підкорила найвищу в світі вершину у вісім тисяч вісімсот сорок вісім метрів - гору Еверест.

Нинішня ціль на триста п’ятдесят метрів хоч і нижча, але складніша в десятки разів.

«Якщо, не дай Бог, хоч якийсь вітерець пройде, то це вже може бути причиною, щоб не підніматися на вершину», - каже дівчина.

Ірина намагається прорахувати все до найменших дрібниць. Хоча й не приховує, що спеціальні взуття та одяг там лише збережуть тепло. Головна її боротьба буде із собою.

Уже на висоті в 6 тисяч метрів через постійні вітер, холод і найголовніше -  розріджене повітря - організм починає працювати на виснаження. Спеціальний кисень у балонах у таких випадках допомагає альпіністам не втрачати контроль над думками і вчинками. Ірина йде без них.

« Люди ставлять постійно перед собою цілі і йдуть до нових висот. Тому і я постійно ставлю собі нові планки і хочу випробувати свій організм ще більше», - каже Ірина.

Свою нинішню вершину дівчина побачила саме з Евересту - це гора Лходзе поруч. Вона буде не першою в світі підкорювачкою. Однак те, наскільки це небезпечно, нагадує страшна статистика - майже триста загиблих підкорювачів.

ВідеоУкраїнка, яка підкорила Еверест, збирається встановити надлюдський рекорд

Ірина Галай хоче підкорити понад вісім із половиною тисяч метрів без кисневої маски. Критичною для людини вже є навіть шеститисячна висота. Як тендітна українка збирається встановити надлюдський рекорд - ексклюзивні зізнання в репортажі ТСН.

Українка, яка підкорила Еверест, збирається встановити надлюдський рекорд

« Це гори. Вони манять. Це нереальна енергетика. Я обожнюю їх просто. Я розумію, що це небезпечно, але все небезпечно», - додає дівчина.

З особливостей підготовки - бокс, кросфіт і біг. Щоправда останній не в звичних кросівках, а в альпіністському взутті.

Кожен чобіт майже по три кілограми. А ще, як справжня дівчина, навіть на критичній висоті Ірина каже, що не забуватиме дбати і про вроду.

« Те, що дуже близько знаходиться сонце – ультрафіолет сильний, плюс мороз, плюс вітер – це все дуже шкодить…», - розповідає Іра.

Усе що залишається рідним та друзям нині - це підтримувати Ірину. Адже численні вмовляння та відмови під час минулого сходження не допомогли. Підкорила і повернулася рекордсменкою. Те, що так буде і нині - сумнівів не має. Українка вирушає вже за два дні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції