Українка програла суд польським прикордонникам

Судовий розгляд відбувся без адвоката, призначити якого для громадянки України просило Генеральне консульство у Кракові.

Районний суд у польському місті Згожелєц не задовольнив позов українки Ірини Фрис до польських прикордонників.

Суд визнав правомірним її затримання за в’їзд до Польщі без відповідної візи.

Про це повідомив директор бюро Почесного консульства України у Вроцлаві Едвард Вонсевіч, який брав участь у засіданні суду.

За його словами, суд прислухався до правових аргументів, наданих Прикордонною службою Польщі, які підтверджують, що Ірина Фрис для проїзду польською територією повинна була мати транзитну польську візу.

За словами дипломата, суд не взяв до уваги факт, що 18-та стаття Шенгенської виконавчої конвенції від 1985 року, яку польські прикордонники називали підставою для затримання українки, регулює справу лише довгострокових національних віз (понад 3 місяці), тоді як Фрис мала двомісячну візу.

Також Вонсевіч зазначив, що судовий розгляд відбувся без адвоката, призначити якого для громадянки України просило Генеральне консульство у Кракові та сама Фрис після того, як суд відмовив консульству. На його думку, присутність адвоката могла б змінити хід розгляду справи.

Вонсевіч повідомив, що суд оголосив своє рішення остаточним і таким, що не підлягає оскарженню. "Так заявив суд", - сказав він.

Водночас, за словами Вонсевіча, суд доручив районній прокуратурі, куди раніше теж направила відповідну скаргу Фрис, провести розслідування звинувачень щодо тиску на українку, погрозах та образливих і непристойних словах на її адресу з боку деяких прикордонників.

Нагадаємо, викладачка Львівського університету Ірина Фрис подала до суду за перевищення службових повноважень на працівників Лужицького відділу прикордонної служби Польщі, які 7 січня затримали її за нібито в’їзд до країни без відповідної візи.

Вона заявляла, що прикордонники протримали її ніч у камері, не надавши документального підтвердження правомірності затримання, тиснули на неї, аби вона підписала протокол затримання, в якому визнає свою вину, та припускались непристойних жартів і образливих слів по відношенню до неї.

Український консул у Кракові Олег Фіногенов повідомив, що польські прикордонники щомісяця затримують десятки українців, які інформують консульство про невідповідне ставлення до них прикордонників. "До нас надходить час від часу інформація про таку поведінку прикордонників", - сказав консул.

Водночас представник консульства у Кракові, яке відповідає за 5 із 16 областей Польщі, зазначив, що більшість затриманих українців не оскаржували дії прикордонників, а тому справа викладачки Львівського університету Ірини Фрис набула значного розголосу.

Читайте також:

Українка судиться з польськими прикордонниками

Безвізовий режим з ЄС очікує Україну за три роки

Україна повинна вимагати безвізовий режим з ЄС

Більшість українців хочуть їздити до Росії без віз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: