Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українка розповіла, як живе з діагнозом "ВІЛ" із 10 років

Дівчина допомагає іншим упоратися зі страшним діагнозом.

ВІЛ-інфікована дівчина допомагає підліткам, котрі соромляться чи боїться жити з таким діагнозом. 20-річна Яна Панфілова дізналася про свій позитивний статус від мами в 10 років, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я приймаю препарати вже з 10 років. Мені 20, п’ю кожного дня двічі – вранці о 10:00 і ввечері о 22:00", - каже вона. Про своє життя Яна розповідає старшокласникам однієї зі столичних шкіл – для неї такі публічні виступи звичайна річ, а для учнів подібна відверта розмова перша. Цікавість підігріває і той факт, що в їхній школі Яна колись навчалася. Вона не лише розповідає про себе, а й відверто говорить із підлітками про сексуальне виховання та методи контрацепції. Після двогодинної розмови діти їй аплодують і обіймають.

ВідеоВражаюча історія 20-річної Яни Панфілової, яка з дитинства живе зі СНІДом

Шкільні лекції та групи підтримки для молоді Яна проводить уже майже три роки. "Я думаю, як покращити роботу. Для чого я тут. І як ми, молоде покоління, можемо реально вплинути на епідемію СНІДу", - каже вона. Дівчина пережила страх смерті, образи на рідних, відчуття провини та комплекси – і тепер не боїться свого діагнозу. "В моєї мами були погані стосунки з її мамою. У 14 років вона втекла з дому і десь почала приймати наркотики. Спочатку це була марихуана, потім перейшло на героїн. Коли вона була вагітна мною, вона вживала героїн", - розповідає Яна.

Свого батька дівчина ніколи не бачила, а до трьох років жила в інтернаті. Мама ж робила все можливе, аби повернути доньку – самотужки подолала наркозалежність, почала працювати, купила квартиру, і врешті родина знову об’єдналася. "У мене дуже хороші стосунки. Я не можу сказати, що ми граємо класну роль у плані "мама-дитина", але це людина, котрій я можу довіритися", - зізнається Яна. Нині вони разом працюють у правозахисній організації та допомагають ВІЛ-позитивним підліткам упоратися зі своїм діагнозом, а також проводять соціальні експерименти щодо ставлення до ВІЛ-інфікованих.

Ще Яна вчить англійську та мріє поїхати навчатися до Америки. Дівчина впевнена, що саме там уже незабаром знайдуть те, що врятує мільйони життів – ліки, які назавжди знищать ВІЛ. "Якщо ви ВІЛ-позитивний, ставтеся до цього простіше. Якщо ви раптом ніколи не тестувалися, пройдіть тест. Не тому, що у вас там може бути ВІЛ, а тому, що ви зробите крок до усвідомлення свого здоров’я", - радить Яна українцям.

Кореспондент ТСН Вікторія Дмитренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції