Українка вмовила лікарів ампутувати їй ногу, щоби знову навчитись бігати

Тетяна Воротилова переїхала з Києва до Одеси, щоб почати нове життя.

Наша героїня заробляє собі на життя тим, що ділиться своєю силою - фізичною, а ще більше  внутрішньою. Ще два роки тому її жаліли  і вважали немічною. Насамперед - так сприймали її батьки. Це одна з причин, чому дівчина втекла з Києва до Одеси -  до міста, що стало не лише новою домівкою, а місцем реабілітації і нової енергії, йдеться в сюжеті ТСН.  

Одеса починається з Привозу. Кажуть, тут можна купити все і "трішечки більше". Тільки в Одесі можна відчути себе трохи жителем Лондона на вулиці з лівостороннім рухом. Щільний потік людей, акценти з усієї України - щороку головною вулицею міста Дерибасівською проходять сотні тисяч людей. Підземна Одеса заховалася у катакомбах. Тут  сотні кілометрів підземних доріг. На Приморському бульварі безліч одеських пам'яток - від Дюка до Потьомкінських сходів, а ще більше - закоханих пар. Тут найбільший в Україні морський порт та найширші піщані пляжі.

Для одеситів їхнє місто - не лише "перлина біля моря", а й щоденний стрес на  роботі, часто малорухливий  спосіб життя. Але від цього є ліки просто неба. П'ять кілометрів  траси  здоров'я понад морем  щодня збирають найактивніших  містян. Одна з них і моя героїня. Таня Воротилова прокидається до світанку, аби встигнути все заплановане. Вона нічим не відрізняється від інших. Красива, молода, цілеспрямована. Але майже всі перехожі не стримуються і роздивляються її.

"Я вважаю, що я маю дуже гарний вигляд, моя нога мені личить, її можна прикрашати", - каже Тетяна.

В Тані лише одна нога. І бігає вона на протезі.

"Мене надзвичайно якісно проїхала вантажівка, тому що мені зірвало повністю шкіру до середини коліна. Це вже не була моя нога", - ділиться дівчина.

ДТП у 2015-му, важка реабілітація і вирок лікарів - нога збережена, але нефункціональна. Рік на милицях і в замкнутому просторі. Для дівчини, яка звикла бути активною, майстра спорту з тенісу, це було як кінець життя.

І ось ця тендітна, на перший погляд, дівчина приймає рішення, котре шокувало звиклих до всього лікарів - Таня просить ампутувати їй ногу.

 "Я їм одразу ставила завдання, що я хочу бігати. Для звичайних людей, вони не розуміють цього, навіщо бігати… а тут відрізати, аби бігати? Не складається пазл", - розповідає дівчина.

В Україні відмовилися робити таку операцію, в Австрії хотіли зберегти кінцівку. На пошук рішучих медиків в Тані пішов рік. Лише кілька друзів поруч. Решта вмовляла передумати. І навіть найближчі для Тані люди – батьки - не зрозуміли і не підтримали.

Але вона це зробила і нині доводить, як усі помилялися. За рік після ампутації встигла пробігти вже п'ять напівмарафів. Готується до шостого і хоче знову подолати 21 кілометр. Заснувала проект про активний спосіб життя і здорове харчування, аби надихати інших, дає дітям приватні заняття з тенісу. Поруч з нею коханий і місто біля моря, яке надає їй сил і енергії.

"Я кажу людям, що треба вірити у власні сили. Їм треба перестати жаліти себе, бо жалість – це найбільш деструктивне почуття", - каже дівчина.

Ведуча ТСН Марічка Падалко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів