Українка, яка 10 років була ув'язнена в Ізраїлі: "Посол сказав, що я терористка"

Українка, яка 10 років була ув'язнена в Ізраїлі: "Посол сказав, що я терористка"

Ірина Сарахна (Поліщук) після звільнення зустрілася зі своїми дочками / Фото: Facebook

Українка, яка майже 10 років відсиділа в ізраїльській в'язниці за звинуваченням в пособництві тероризму, вважає себе невинною і збирається жити з дітьми у Палестині.

Українка Ірина Поліщук (Сарахна), яка майже 10 років відсиділа в ізраїльській в'язниці за пособництво в організації теракту, і була звільнена серед 1057 палестинців в обмін на капрала Гілада Шаліта, наполягає на своїй невинності.

Як розповіла Ірина в інтерв'ю "Українській правді", жодної допомоги від України за весь цей час вона не отримала.

"Я вийшла з тюрми, бо я була засуджена не по праву. Я вийшла з в'язниці, бо була виправдана... Тому що я нічого не зробила", - сказала Ірина.

На питання, чи зверталася вона до українського посольства, коли Ізраїль звинуватив її в злочині, Ірина відповіла: "Звичайно, зверталася".

"До мене прийшов посол. Що він мені сказав? Що я терористка і що те місце, де я знаходжуся - це саме те місце, де я і повинна перебувати", - сказала вона.

"Що ви хочете після цього? Як я маю з ними спілкуватися, як з ними поводитися? Я йому сказала, якщо дозволите - двері відчинені", - додала українка.

Вона також зазначила, що українське посольство в Ізраїлі не допомагало її матері і доці, які живуть в Україні, отримати візу для побачення з нею під час її ув'язнення.

"Консул і українське посольство в Ізраїлі взагалі цими справами не займалися. Мене забули на 10 років. Але в мене є родичі мого чоловіка, мої діти, які мене відвідували у в'язниці. Візу моїй мамі та старшій дочці дали лише зараз", - розповіла Ірина.

Вона не збирається повертатися до України і житиме в Палестині. "Тут батьки мого чоловіка, мій чоловік ще у в'язниці. Я хочу, щоб мої діти жили у батьків мого чоловіка", - сказала жінка.

Вона сказала, що вражає себе просто жінкою, яка хоче ростити своїх дітей у повноцінній родині та у мирі.

Ірина вийшла на свободу до своїх двох дочок 12-річної Ясмін, яка прожила всі ці роки в Україні з бабусею, і 9-річної Газалех, яка народилася за 8 місяців до ув'язнення Ірини. Газалех весь цей час залишалася в Палестині з батьками її батька, вона могла бачитися з матір'ю 2 рази на місяць по 45 хвилин.

Ірину Поліщук звинуватили в тому, що вона підвозила терориста-смертника. Як громадянку Палестини в 2002 році її засудили до 3,5 років в'язниці з подальшою депортацією в Україну. Але, коли вона відмовилася повертатися на батьківщину, її справу переглянули і додали ще 16,5 років.

Її чоловік Ібрагім, який також звинувачується в підготовці цього теракту, засуджений до кількох довічних термінів і ще 45 років ув'язнення. Він залишається у тюрмі.

Читайте також:

Гілад Шаліт дав перше інтерв'ю після 5-річного полону: "Я сподіваюся на мир"

Засуджену за тероризм українку звільнили в обмін на ізраїльського солдата

Ізраїль популярно пояснив, чому не слід визнавати Палестину

Подія десятиріччя в Ізраїлі: капрала Гілада Шаліта звільнено з полону

Повʼязані теми:

Наступна публікація