Українка з двома дітьми втекла зі спаленого мародерами Ошу

Серед біженців з півдня Киргизії є щонайменше одна громадянка України. Інформації щодо загиблих та постраждалих українців у МЗС наразі немає.

Громадянка України з двома дітьми була змушена залишити місто Ош на півдні Киргизії, яке було майже повністю зруйновано в результаті міжетнічних зіткнень, та прибути до Бішкека.

Як повідомили в МЗС, українка звернулися до дипломатичної місії України в Киргизії з проханням про матеріальну підтримку. Українські дипломати надали їй гуманітарну допомогу.

Станом на першу половину дня 18 червня інформації щодо наявності громадян України серед загиблих та поранених до дипломатичної установи не надходило.

Посольство України продовжує відстежувати ситуацію в Киргизькій Республіці.

Нагадаємо, в ніч на 11 червня у місті Ош розпочалися зіткнення між киргизами та узбеками.За останніми даними, вони були спровоковані найманими бойовиками.

Тимчасовий уряд республіки заявив, що організаторами погромів були члени родини скинутого президента Курманбека Бакієва.

Протягом тижня в Ошській та сусідній Джалал-Абадській області чинилися погроми та підпали житлових будинків. Влада запровадила в регіоні надзвичайний стан і оголосила часткову мобілізацію.

За останніми офіційними даними, жертвами заворушень стали понад 190 осіб. Але влада визнала, що ці дані занижені – неофіційно, кількість загиблих наближається до 2 тисяч. Близько 400 тисяч людей стали біженцями. 70% Оша спалено та розграбовано мародерами.

Читайте також:

ООН нарахувала 400 тисяч киргизьких біженців

Мародери спалили 70% південної столиці Киргизії

Спецслужби: жертвами погромів у Киргизії стали майже 2 тисячі людей

В Оші затримали снайперів, які стріляли по мирних мешканцях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: