Українкам радять народжувати вдома

Відчуття конвеєра у пострадянських лікарнях - головний острах майбутніх мам.

Спеціалісти проекту "Здоров'я матери та дитини" стверджують, що народжувати лежачи - небезпечно, пологова зала викликає лише страх, а відлучення малюка від мами і тата позбавляє новонародженого імунітету. Проект націлився побороти закони старої радянської школи у лікарнях й пологових будинках.

Все більше жінок сьогодні прагнуть народжувати вдома. Відчуття конвеєра у пострадянських лікарнях - головний острах майбутніх мам.

Медики у таких випадках категоричні. "Ми не готові на сьогоднішній день до пологів на дому, просто служба наша не готова організаційно", - пояснюють вони.

Та спеціалісти з проекту "Здоров’я матері і дитини", який фінансується на закордонні кошти, до пологів удома ставляться позитивно. Тільки під вікном має стояти сучасний реанімобіль, на випадок ускладнень. Якщо в Україні не вистачає грошей на мобільні амбулаторії, то домашні умови реальніше забезпечити у лікарнях.

Великі зали - схожі на операційні - почали замінювати індивідуальними кімнатами. А ще пологи на спині визнали найнебезпечнішими для малюка: він отримує менше кисню ніж повинен, від цього може порушитися серцевий ритм.

Сучасна медицина радить під час переймів ходити або приймати ванну, а народжувати стоячи чи сидячи. І неодмінно - з близькою людиною. Тільки частенько жінкам цього не розповідають.

Дослідження довели, у присутності коханого виробляється велика кількість гормонів, які зменшують біль. А при контакті з мамою і татом малюкові передається сімейна, а не лікарняна, мікрофлора - у майбутньому дитина буде здоровішою.

Нові стандарти допомагають зменшити кількість дитячих і материнських смертей , але переконати усіх медиків ще не вдається. В Україні по-новому працюють лише 120 пологових будинків, інші діють за законами радянської школи акушерства.

Тому жінки почали шукати альтернативу - вибір невеликій. Конкуренція, кажуть фахівці, змусить державні пологові будинки активніше сприймати нові стандарти і бути уважнішими до жінок.

Читайте також:

В Україні різко знизився рівень смертності

КМДА оприлюднила тарифи на платні медичні послуги

Півжиття в комі - через лікарську помилку

Вперше в Ізраїлі декретну відпустку отримали геї

ВідеоПологовим будинкам - нові стандарти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: