Українки все частіше відкладають вагітність: фахівці б'ють на сполох та попереджають про ризики

Дата публікації
Перегляди
1298
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українки все частіше відкладають вагітність: фахівці б'ють на сполох та попереджають про ризики

Фото: pixabay.com

Пізнє материнство збільшує шанси народження нездорової дитини.

В Україні жінки дедалі частіше відкладають народження дитини, така тенденція почалася ще в 90-х роках.

Про це 16 жовтня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Такої позиції жінки найчастіше дотримуються через бажання спершу влаштувати кар'єру.

Співачка Наталка Карпа вперше народила в 38 років. Материнство жінка відкладала, зокрема, через кар'єру. 

"Мама вже кричала: досить з мене вже тих гастролів, тих виступів. Ти що, не розумієш, що треба мати сім'ю, треба мати дітей?" - згадує героїня сюжету.

Втім, що стала мамою пізно - жінка не вважає.  

"Коли я ще вчилася у медичному університеті, таких жінок називали, які народжували після 30 -  старородками чи якось так. І мене це слово так жахало. І я спеціально обрала приватну клініку, де немає того жахливого слова", - говорить Наталка.

В середньому в Україні первістка народжують у 26 років. Якщо брати міські поселення, то це буде 27 років. Якщо брати сільські поселення - це буде 24 роки. 

В європейських країнах народжувати вперше після 30 років - норма. Однак, фахівці попереджають: репродуктивні можливості жінки - не нескінченні.

У 98-99% жінки вагітніють спонтанно до 42-43 років. Звичайно, є випадки і в 44, і в 45 – але це один-два відсотки. Одна з причин - зменшення резерву яєчників 

Про запас яйцеклітин можна дізнатися, здавши аналіз крові на антимюлеровий гормон. Так, в одній із клінік репродуктивної медицини зберігають заморожені яйцеклітини. На таке йдуть, зокрема, жінки, які нині дітей мати не хочуть. Але бояться, що з віком уже не зможуть. Коштує процедура понад 20 тисяч гривень. І робити її абиколи  не рекомендують. Після 38 років йти на такий крок не рекомендовано, тому що якість яйцеклітини стає значно гіршою. А чекати свого часу заморожені яйцеклітини можуть десятиліттями. Якщо, наприклад, жінка креоконсервувала клітини в 30 років, а прийшла в клініку в 45 років, то шанси на досягнення вагітності у неї такі ж, як були в 30 років. Тому що яйцеклітина – вона молода, говорять фахівці.

У середньому в жінок репродуктивні функції вичерпуються в 40-50 років. Але народжувати раніше лікарі радять хоча б через те, що в зрілих мам можуть загострюватися хронічні недуги. Артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, з роками підвищується холестирин. Можливі і онкологічні та аутоімунні захворювання. А ще зростають ризики народження хворих дітей. З віком збільшується ризик народити дитину з синдромом дауна, збільшується схильність до інших аномалій. Аутизм - не виключення.

Тому народжувати спеціалісти радять жінкам вчасно, у більш молодому віці.

Вагітніти у 35 і навіть після 40: як довго можна відтягувати материнство

Вагітніти у 35 і навіть після 40: як довго можна відтягувати материнство

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Здоров'я вагітної
Дата публікації
Перегляди
1298
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація