Жінка благає про повернення до України, однак у МЗС ситуацію не коментують.
Харків'янка Марта Спаська, яка 10 років тому переїхала жити у Великобританію, на часі опинилася у психлікарні з невідомих причин. У жінки також відібрали доньку, визнавши її недієздатною.
Однак, програма "Гроші" спробувала розворушити британське правосуддя. Після сюжету Спаську там визнали дієздатною, хоча із божевільні досі не випустили.
У жінки навіть не було телефону, щоб подзвонити і розповісти про своє становище. Але після випадкової зустрічі з журналістами вона розповіла, що її тримають у психлікарні, наче в тюрмі і щодня чимось наколюють.
Тримають жінку у лікарні вже 5 місяців, протягом яких вона намагається довести, що вона не божевільна. Їй кололи сильні психотропні речовини аби вона навіки забула, що колись жила в Україні, і щоб забула про свою доньку.
Марта упевнена, що її намагаються позбавити материнських прав, тому що могутня соціальна служба Британії накинула око на її п'ятирічну дівчинку.
Вперше, коли Марта змогла поспілкуватися із журналістами "Грошей", вона благала українського консула про допомогу.
"Пане консул, будь-ласка, допоможіть мені, в мене вкрали дитину, - ридає Марта у камеру. Мене 5 місяців тримають у божевільні і відмовляються звідти випускати. Я тут для того, щоб довести, що в мене немає ніяких психічних проблем. А мене тримають усупереч усім законам".
Те, що Марта не божевільна, підтвердив і незалежний англійський психіатр і врешті-решт визнав суд. Він навіть визнав, що жінка може ясно мислити і доглядати за дитиною, однак із психлікарні так і не відпускає.
Як розповіли програмі "Гроші", у Марти почалися проблеми після того, як 96-річна сусідка написала на неї скаргу через гучне слухання музики. Потім після вечірки у друзів у Марти в організмі знайшли кокаїн (який їй хтось підсипав – ред.), після чого жінку і відправили у психлікарню.
Зазначимо, на часі Марта подала скаргу про порушення своїх прав. Британія надала Марті безкоштовних адвокатів. Але вони постійно змінюються. До них неможливо додзвонитися навіть з волі.
Доведена до відчаю жінка хоче одного - повернути доньку, отримати українське громадянство та повернутися до України, однак в українському МЗС коментувати цю ситуацію відмовляються.