Українку, засуджену в Таїланді до страти, помилував король

Через 8 років і 10 місяців Вікторія Мамонтова отримала змогу повернутися додому з в’язниці Таїланду.

Громадянка України Вікторія Мамонтова, засуджена в Таїланді до смертної кари, отримала помилування короля Таїланду й повертається в Україну.

Про це повідомили в секретаріаті Уповноваженого Верховної ради  з прав людини Ніни Карпачової.
Зокрема, сьогодні мати засудженої в Таїланді Вікторії - Тетяна Мамонтова, розповіла Карпачовій, що 16 липня 2009 року о 6 годині 30 хвилин українка покинула Бангкокську в’язницю, її помилував король Таїланду.

В омбудсмана нагадують, що Мамонтова провела у Бангкокській в’язниці 8 років і 10 місяців. І весь цей час Карпачова намагалась визволити співвітчизницю, засуджену в Таїланді до смертної кари.

Так, Уповноважена з прав людини чотири роки тому відвідала в бангкокській в`язниці Мамонтову, зустрічалась з високопосадовцями Королівства Таїланд, в результаті чого вдалося домогтися, щоб Апеляційний суд цієї держави замінив страту українки на 33 роки і 4 місяці тюремного ув’язнення, а потім за амністією цей термін був скорочений на 5 років та 5 місяців.

За поданням Карпачової президент Віктор Ющенко звернувся до короля Таїланду Бхуміболу Адульядеджу з проханням помилувати нашу співвітчизницю.

Зараз Мамонтова за сприяння консула України в Таїланді Костянтина Іващенка перебуває в Центрі міграції й вже на наступному тижні планує повернутися до України.

Як повідомляє секретаріат Уповноваженого ВР України з прав людини, мати Мамонтової висловила щиру подяку українському омбудсману за допомогу у визволенні доньки.

Нагадаємо, Мамонтову (1971 року народження) було затримано 28 вересня 2000 року у Бангкоку (Таїланд) Департаментом боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин Міністерства внутрішніх справ Королівства Таїланд. За місцем її проживання у готелі було вилучено 1 кг 293,3 г героїну.

Читайте також:

Лише у серпні суд Таїланду оголосить своє рішення у справі Бута

Українця незаконно тримають у таїландській в'язниці

Суд постановив арештувати колишнього прем'єра Таїланду

Українця затримали в Таїланді за дитяче порно
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: