Україномовну школу в Макіївці закривають: батьки звернулися до Януковича

Батьки макіївської україномовної школи стверджують, що школа наповнена на 100%, і існує лише одна проблема - котельна, яку вони готові допомогти відремонтувати.

У Донецькій області батьки учнів макіївської школи № 44 (школа з 2000 року має статус україномовної) просять президента Віктора Януковича не допустити закриття школи. Вони стверджують, що у школі існує одна проблема - котельна, яка потребує ремонту і вони готові допомогти її відремонтувати.

Копії листа направлено також міністру освіти і науки, молоді і спорту Дмитру Табачнику і представнику президента у Верховній Раді Юрію Мірошниченку.

Батьки школярів пишуть, що вже зверталися з протестом до Макіївського міського голови Олександра Мальцева, начальника Макіївського управління освіти Ірини Лях, голови Донецької облдержадміністрації Анатолія Близнюку, однак просять Януковича "взяти під особистий контроль і не допустити закриття нашої школи з українською мовою навчання, оскільки ущемляються права наших дітей".

"Склалася ситуація, що батьків і дітей школи поставили перед фактом закриття нашої школи у зв'язку з оптимізацією навчальних закладів. З даного питання думки батьків ніхто не питав. Нас попередили, що найближчі до нашого району школи переповнені і не можуть прийняти наших дітей. Нам надають будівлю Макіївського навчально-реабілітаційного центру (МНРЦ) і статус школи-інтернату", - зазначається у листі.

Батьки пояснили, що школа №44 має наповнюваність 100%, у ній навчаються 404 школярі, є 17 класів, в кожному з яких в середньому по 23-24 учні.

Автори листа відзначають, що у школі "існує лише одна проблема - котельна, яка вимагає капітального ремонту", однак "у багатьох школах міста існують подібні проблеми, у тому числі і у тих, що розміщені поряд № 2 і № 8, але їх не закривають".

За словами батьків, їм обіцяли побудувати нову газову котельну з урахуванням того, що поряд проходить газова магістраль, "але після виборів обіцянка допомогти переросла у закриття школи". "Ми, батьки, не проти частково додати коштів на спорудження нової котельної", - зазначається у листі.

Крім того, наголошують батьки, у будівлі інтернату "опалювання і підлоги вимагають капітального ремонту. Труби опалювальної системи все у хомутах (через 1-2 метри), замість радіаторів - регістри, яких недостатньо для опалювання таких приміщень, температура в класах не перевищує +17 градусів. Каналізаційна система МНРЦ перебуває в аварійному стані, вимагає заміни. У класах ремонт не проводився понад 10 років".

Окрім того, батьки підкреслюють, що з переходом в інтернат "змінюється статус школи". При цьому в інтернаті залишаються 164 інтернатівських дітей з асоціальних сімей.

Як повідомлялось, раніше батьки учнів школи № 44 заявляли, що цех однієї з продуктових компаній розташовано поряд з цією школою і, мабуть, територія потрібна компанії, тим паче, що жителів деяких будинків, прилеглих до території продуктового виробництва, вже переселили.

У Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл, або 2,5% загальної кількості.

25 лютого президент у прямому ефірі у рамках проекту "Розмову з країною" запевнив, що припинить тенденцію закриття шкіл з українською мовою викладання, якщо такі факти будуть знайдені під час відповідної перевірки.

Читайте також:

Макіївці учнів школи переселять до інтернату посеред ринку

В українській школі у Донецьку міліція опитала дітей, чи готові вони на самоспалення

На Луганщині люди оголосили голодування через закриття української школи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: