Українська армія народжується в боях за Донбас, незважаючи на неефективних генералів і бюрократію

Дата публікації
Перегляди
8149
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українська армія народжується в боях за Донбас, незважаючи на неефективних генералів і бюрократію

Фото: Reuters

Українській незалежній армії виповнюється насправді чотири місяці.

 Вона народилася в кінці квітня з початком війни на Сході України, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Армія поки невпевнено стоїть на ногах, але вже успішно перемагає добре навчених і досконало озброєних загарбників з Півночі. Всупереч здоровому глузду, пропаганді і навіть корупції з бюрократією власних чиновників наше військо вперше за роки незалежності захищає державу. Нинішня ситуація ставить крапку у суперечках: яка армія потрібна Україні.

На заводі КрАЗ роблять броньований автомобіль "Спартан". Сьогодні ці машини проїхали у складі офіційного параду. Формально ці автомобілі не можуть брати участь ні в параді, ні у війні, тому що не стоять на озброєнні української армії. Вони не вписані в жоден з папірців міністерства оборони, але вже воюють. Наше військо існує, б'ється і перемагає виключно всупереч.

Півроку тому кремлівське телебачення переконувало росіян, що Україну з її "хунтою" можна і потрібно розчавити протягом кількох годин. Проте замість звісток про перемогу в Росію йдуть тільки рефрижиратори з вантажем "200".

Немає жодної офіційної інформації про кількість військ і назви бригад, що беруть участь в АТО. В міністерстві майже все є військовою таємницею. За неофіційною інформацією кількість військ в зоні операції вже давно перевищила 50 тисяч. Це і є наша справжня армія.

Сьогодні в зоні АТО більше тисячі офіцерів. Для більшості з них - це перша в житті війна. Не всі пройшли випробування, а дехто навіть  покинув своїх бійців і втік. Більшість вистояла, тому Україна тепер має справжніх бойових командирів.

"Раптом з'явилися талановиті капітани, майори, артилеристи. У нас в бригаді з'явилися артилеристи, які почали класти снаряди в 5 копієчок. Накривали ці колони з ранку до вечора. Але у Києві сидять генерали, яких вчили за підручниками Радянського Союзу. Я думаю, що вони вже зрозуміли, що їхня кар'єра в більшій масі закінчиться після проведення АТО", - вважає волонтер, радник президента України Юрій Бірюков.

Як стрілецька, так і важка зброя в армії вважалася застарілою ще в середині 1990-х. Сьогодні більшість нових інженерних розробок українських заводів існують у вигляді дослідних зразків або експортуються за кордон. Піврічний конфлікт не допоміг війську усучаснитись. Інструкції замість ефективності і досі є головним правилом цього відомства.

"Для того, щоб передати 30-міліметрові снаряди для бронетранспортера Нацгвардії зі складу міноборони під час війни потрібно зібрати сім підписів, включаючи підпис прем'єр-міністра України. Інакше ця поставка буде незаконною. Міноборони діє настільки неефективно, що жодна військова частина не може вижити без допомоги волонтерів", - стверджує журналіст Юрій Бутусов.

Головна заслуга держави в цій війні –  дозвіл народу тимчасово користуватися зброєю зі складів міністерства оборони. Проте і цієї простої зброї не вистачає. Офіційні цифри: 86% особового складу армії захищені бронежилетами, 100% бійців мають каски. Утім нормальний бронежилет 4-5 класу має кожен другий, а сучасний шолом кожен десятий солдат. Солдати воюють в касках 1950-х років, які захищають лише від каміння, а на голові тримаються так погано, що в атаці ламають солдатам ніс.  Волонтери, які закуповують броню і шоломи за кордоном, завозять їх в Україну нелегально. Волонтери везуть все - від води до відремонтованих народним коштом БТРів.

Та генерали теж міняються.  Міністерство небезнадійне, переконує радник міністра оборони Олександр Данилюк. Останні події піднімають людей, які вболівають за Україну.

Кожен день війни коштує бюджету 70 мільйонів гривень: це бензин, їжа, зброя, зарплати військових. Данилюк закликав волонтерів йти і працювати в міністерство, але не погодився ніхто.

Якщо Росія почне офіційну війну,  то усіх сил України може не вистачити. Експерти бачать вихід  тільки в оборонному союзі та залученні військової допомоги. Проте вони одразу уточнюють, що НАТО не зможе прийняти Україну під час війни.

"Зрозуміло, що з міркувань натівських бюрократів не можна розглядати в якості кандидата країну, яка в стані конфлікту зі своїм сусідом. Може втягнути в конфлікт весь блок", - сказав військовий експерт Олександр Володін.

Тому все, на що Україна може сподіватися, це на поміч у вигляді зброї і техніки. З нею чи без неї наше військо мусить перемогти, бо України може не стати.

Станіслав Ясинський, кореспондент ТСН.

Незалежній українській армії виповнилось 4 місяці

Незалежній українській армії виповнилось 4 місяці

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8149
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація