Українська армія продає літаки, бюстгальтери та макулатуру

У списку майна, яке буде відчужувати Міноборони, є не лише зброя та техніка,а ще й одяг, ложки і тарілки.

Збройні сили України отримали право продати майно на суму більш, ніж 6,5 мільярда гривень.

Про це йдеться у розпорядженні Кабміну про затвердження переліку майна ЗС, яке може бути відчужено. Документ датований 6 серпня 2008 року.

В переліку матеріальних цінностей, які можуть продати військові, є майже все - не лише літаки, зброя та боєприпаси, а ще й жіночі бюстгальтери та алюмінієві ложки.

Зокрема, Збройні сили отримали право продати транспортні та військові літаки, в тому числі досить старі. Наприклад, АН-12 1959 року випуску оцінюється у 289,575 тисячі гривень. Новіші літаки Міг і Су коштують у середньому більше, ніж 1,5 мільйона за одиницю.

Крім того, у переліку відчуженого майна вантажні та легкові автомобілі, миючі машини, снігоочищувачі, танки та бронетранспортери, майно військово-морських сил тощо.

У списку також багато зброї - автоматів, пістолетів, кулеметів, гвинтівок тощо. Зброю в українських військових можна купити задешево - автомат Калашникова коштує 328 гривень, а пістолет Макарова - всього 98 гривень.

Є у списку медичне обладнання, медикаменти і навіть голки для шприців, паливно-мастильні матеріали та багато інших корисних речей.

Крім того, військові продають більше 4 тисяч жіночих бюстгальтерів по 3 гривні за штуку. Чи були ці предмети одягу у вжитку, не уточнюється.

У списку також багато посуду (алюмінієві ложки, тарілки), меблів. Є там навіть сірка, щебінь та макулатура.

Нагадаємо, цього року бюджет Збройних сил передбачає наповнення за рахунок відчуження військового майна. Із 11 мільярдів 650,1 мільйона гривень оборонного бюджету-2009 напряму армія отримає лише 7,4 мільярда основного фонду. А от решту коштів доведеться заробляти за рахунок відчуження майна.

Міністерство оборони вже попередило, що така ситуація з бюджетом загрожує розвалом української армії, яка потребує щонайменше 17,5 мільярда гривень.

Читайте також:

Міноборони: українська армія під загрозою розвалу

Українська армія стане контрактною через сім років

Військові навчання в українській армії замінять на уроки іноземних мов

Ющенко: фінансування Тимошенко не гідне української армії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: