Українська армія стане контрактною через 15 років

Міноборони планує до 2025 року зберегти змішаний принцип комплектування Збройних сил військовослужбовцями строкової служби й контрактниками.

Міністерство оборони планує забезпечувати перехід на контрактну армію таким чином, щоб в 2015 році кількість контрактників становила 80% від загальної кількості військовослужбовців, в 2025 році - 90-100%.

Про це під час громадського обговорення стратегічного оборонного бюлетеня на період до 2025 року повідомив директор Департаменту військової політики й стратегічного планування Міноборони Віктор Корендович.

З його слів, відповідно до проекту стратегічного оборонного бюлетеня планується, що аж до 2025 року буде збережено змішаний принцип комплектування Збройних сил військовослужбовцями строкової служби й контрактниками з поступовим збільшенням кількості військовослужбовців контрактників.

У свою чергу перший заступник міністра оборони Володимир Можаровський спрогнозував, що президент Віктор Янукович затвердить цей проект бюлетеня в 1 кварталі 2011 року.

"Проект стратегічного оборонного бюлетеня буде надано на розгляд уряду й надалі буде винесено на розгляд Ради національної безпеки й оборони й затверджено президентом України. Ми плануємо завершити цю роботу в 1 кварталі 2011 року", - сказав він.

Стратегічний оборонний бюлетень направлено на оцінку стану готовності ЗС й інших військових формувань до виконання завдань у сфері оборони, визначає довгострокові перспективи розвитку армії й інших військових формувань, а також матеріальні, фінансові й людські ресурси для гарантованого забезпечення оборони з урахуванням позаблокового статусу України.

Бюлетень розроблявся при участі Кабінету міністрів, міжвідомчої комісії з питань проведення оборонного огляду, експертної комісії Міноборони й експертів інших міністерств.

Нагадаємо, у червні Міноборони заявляло, що планує забезпечити повний перехід Збройних сил на контрактну систему до 2015 року.

Станом на червень, понад 52% солдатських і сержантських посад було укомплектовано військовослужбовцями за контрактом, було укладено 728 контрактів, зокрема з 472 офіцерами, підготовлено понад 1 200 резервістів.

Загалом до кінця 2011 року Міноборони планувало підготувати до 8 тисяч резервістів. Міністр оборони Михайло Єжель заявляв про намір Міноборони відновити перехід на контрактну армію з 2011 року.

На цьому етапі в українській армії залишається змішаний тип комплектування військовослужбовцями строкової й контрактної служби.

Читайте також:

В української армії немає ні цілей, ні грошей

Українську армію назвали дуже професійною

Янукович запевнив, що думає про армію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: