Українська армія завершує заміну радянських радіостанцій супутниковим зв’язком

Дата публікації
Перегляди
5831
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українська армія завершує заміну радянських радіостанцій супутниковим зв’язком

Оновлення військових машин має відбутися до 2020 року.

У 2019 році Збройні сили України повністю відмовляться від використання застарілих радіостанцій радянського зразка на бронетанковій техніці. Таку обіцянку дав начальник Головного управління зв'язку та інформаційних систем Генштабу ЗСУ Володимир Рапко, повідомляє Укрінформ.

“Зараз продовжується переоснащення броньованої бойової техніки на сучасні засоби радіозв'язку. До кінця цього року ніде в Збройних силах України не буде радянських радіостанцій на бронетанковій техніці”, - запевнив він.

Рапко заявив, що також до 2020 року буде завершено будівництво стаціонарної системи супутникового зв'язку в армії. “До кінця року також буде побудовано польову компоненту системи зв'язку, що в рази підвищить її стійкість. Система зв'язку буде мало залежати від операторів різних форм власності: не буде залежати від "Укртелекома", від "Київстара", "ЮМС", "Лайфа", "Інтертелекома", - вона буде залежати лише від нас самих”, - зауважив начальник військ зв'язку.

Крім усього іншого, Рапко повідомив, що в Україні розпочалося виробництво вітчизняного кабелю зв'язку. А в контексті реформи системи управління ЗСУ завершується трансформація відповідно до вимог і принципів НАТО – це означає, що з наступного року війська зв'язку мають бути сумісними за протоколами, правилами опрацювання документів тощо зі всіма країнами-членами НАТО та сучасними передовими країнами світу.

Як повідомлялося, минулого місяця Харківське конструкторське бюро "Протон" розробило та виготовило мобільний варіант сучасного автоматизованого радіопеленгатора короткохвильового діапазону "Сектор Р-677". Цей прилад в автоматичному режимі виявляє, здійснює цифрове оброблення та визначає напрямок джерел радіовипромінювання, зокрема, радіостанцій короткохвильового діапазону, реєструє та аналізує параметри прийнятих радіосигналів. "Завдяки цьому, "Сектор Р-677" дозволяє ефективно виявляти роботу усіх сучасних (і  перспективних) радіостанцій короткохвильового діапазону. А декілька таких радіопеленгаторів, об’єднаних у єдину мережу, можуть визначати місцезнаходження передатчика сигналу. Таким чином є можливість отримати точні координати центрів зв‘язку, командних пунктів, розташування підрозділів противника та іншу важливу інформацію", - пояснили розробники.

На початку 2020 року супутниковий сигнал більшості українських каналів буде закодовано

На початку 2020 року супутниковий сигнал більшості українських каналів буде закодовано

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5831
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація