Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська автокефальна православна церква офіційно ліквідована

Усі довіреності, видані на її ім'я до 29 липня, відкликані.

Українська Автокефальна Православна Церква (УАПЦ) припинила своє існування. Пояснюється це входженням до складу Православної Церкви України (ПЦУ).

Про це йдеться парламентській газеті "Голос України".

"29 липня 2019 року в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об’єднань внесено запис про припинення релігійної організації "Патріархія Української Автокефальної Православної Церкви" шляхом реорганізації, а саме: шляхом приєднання до релігійної організації "Київська митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України)", - мовиться в повідомленні.

У зв'язку з ліквідацією УАПЦ всі довіреності, видані на її ім'я до 29 липня, відкликані. Термін заяви вимог кредиторами – до 3 жовтня поточного року.

Стежити за процесом переходів можна на нашій інтерактивній мапі. Всього Православна церква України нараховує близько семи тисяч парафій. 

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет після проведення Об'єднавчого собору 15 грудня 2018 року заявив про відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату. 20 червня він у стінах Володимирського собору провів так званий собор, яким закріпив документально своє бажання. Свою позицію Філарет пояснює тим, що не визнає над собою влади ані Москви, ані Стамбулу, де засідає Вселенський патріархат. Він також відмовився визнавати Томос, під яким також свого часу поставив підпис. Філарету не подобається, що ПЦУ не має право варити миро, що нібито не дозволяє звершувати таїнство хрещення, освячення храмів.

Крім того, він нібито має документ, який таємно від нього підписали п'ятий президент України Петро Порошенко і Варфоломій. Згідно з ним, в Україні створюються екзархи Вселенського патріархату. До цих структур включили Андріївську церкву, Флорівський і Корецький монастирі, Манявський скид, Успенський храм у Львові і ще один монастир у Чернігівській області.

24 червня Священий Синод ПЦУ ухвалив рішення про те, що Київська єпархія переходить до управління митрополитом Епіфанієм, а Філарет "втратив канонічні права і обов'язки, пов'язані з управлінням єпархією". Учасників "собору" Філарета покарали "за активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі". Так, Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключили зі складу єпископату Православної Церкви України.

Рішення Синоду Філарет і його група не визнали і звинуватили ПЦУ у рейдерській атаці на столичні храми. 

Вибір редакції