Українська бібліотека у Москві подякувала посольству України за допомогу

Директор бібіліотеки Наталія Шаріна заявила про величезну допомогу українських дипломатів.

 Посольство України в Росії робить усе можливе, щоб врегулювати ситуацію з Бібліотекою української літератури в Москві.  Про це сказала директор бібліотеки Наталія Шаріна.

Нагадаємо, 18 січня депутатська група "За Україну!" ініціювала звіт міністра закордонних справ Костянтина Грищенка у Верховній раді з приводу ситуації навколо Української бібліотеки в Москві. Народні депутати зажадали відкликати посла України в РФ Єльченка.

"Я хочу заявити, й не лише від себе особисто, а також від усіх співробітників бібліотеки й керівництва Управління культури ЦАО міста Москви, про величезну допомогу українських дипломатів", - сказала Шаріна.

За її словами, 22 грудня 2010 року, тобто наступного дня після першого обшуку, з нею зв`язався радник-посланник Посольства України в РФ Вячеслав Яцюк і, розпитавши про те, що відбувається, попросив дозволу приїхати разом із послом України в Росії Володимиром Єльченком.

"Ця зустріч відбулася наступного дня, 23-го числа. Мені б хотілося висловити вдячність, тому що українська сторона однією з найперших, і тим більше на такому високому рівні, відвідала бібліотеку. Ми розмовляли більше ніж півтори години", - сказала Шаріна.

Вона розповіла, що тоді йшлося про те, яким чином посольство може допомогти, і це незважаючи на те, що в даному випадку Бібліотека української літератури є державною установою міста Москви й повністю фінансується урядом російської столиці.

"В даному випадку на адресу українських дипломатів, окрім слів подяки, я нічого не можу сказати", - сказала директор бібліотеки.

Крім того, вона повідомила, що ще до Нового року в бібліотеку приїхала радник по культурі українського посольства Галина Степаненко з метою надати максимальне сприяння.

"Із самого початку й до сьогодні практично щодня українські дипломати у контакті з нами й цікавляться, як йдуть справи. Я вважаю, що посольство України в особі посла, радника-посланника Яцюка, радника по культурі Степаненко виконали й продовжують робити величезну роботу… Все це було б неможливим, наскільки я розумію, без зусиль цих людей", - сказала Шаріна, підкресливши, що бачить  величезну зацікавленість представників українського Посольства в тому, щоб урегулювати ситуацію.

Нагадаємо, 14 січня співробітники міліції провели черговий обшук в Бібліотеці української літератури в Москві, в ході якого вилучили сервер бібліотеки. При цьому, за словами директора бібліотеки, правоохоронці необґрунтовано застосували до неї силу.

Читайте також:

Азаров: Україна не має стосунку до української бібліотеки в Москві

Обшук бібліотеки в Москві: МЗС просить РФ бути "акуратними"

Посол України про обшук бібліотеки у Москві: була інформація про порушення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: