Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська делегація залишає ПАРЄ після повернення Росії усіх повноважень

"Наступна Верховна Рада вирішить сама, чи брати участь в роботі дискредитованої організації", - повідомив нинішній голова української делегації.

Українська делегація не братиме участь в роботі Парламентської асамблеї Ради Європи після того, як до ПАРЄ повернули російську делегацію та відновили всі її повноваження.

Про це повідомив голова української делегації Володимир Ар'єв у фейсбуці.

"Злочинців залишили непокараними. Проігнорували вбитих, наплювали на поранених і скалічених, забули про постраждалих. Чужа біда не болить. Понад 5 років ми тримали агресора, злочинців поза межами ПАРЄ. Весь час їх намагалися повернути різними шляхами: тиснули, шантажували. Українська делегація витримала — не витримала Рада Європи", — написав він.

"Наступна Верховна Рада вирішить сама, чи брати участь в роботі дискредитованої організації. Мені просто неймовірно шкода бачити руйнацію організації, до якої я прийшов в 2013 з надією, а тепер залишаю з глибоким розчарування", - додав Ар'єв.

Злочинців залишили непокараними. Проігнорували вбитих, наплювали на поранених і скалічених, забули про постраждалих....

Опубліковано Volodymyr Ariev Середа, 26 червня 2019 р.

Окрім цього, спільну заяву зробили делегації України та Естонії, Грузії,Латвії,Литви, Польщі і Словаччини. У ній наголошується, що відновлення прав російської делегації без виконання Російською Федерацією будь-яких численних вимог Асамблеї суперечить основним цінностям Ради Європи та її Статуту.

"Цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, яка вдалася до збройної агресії, отруєнню осіб, недотриманню прав своїх громадян і прагненню дестабілізувати демократію в Європі, замість того, щоб сприяти її розвитку", - йдеться в заяві.

Делегації зазначили, що не мають жодної відповіді для своїх націй, як Рада Європи захищає їх права, якщо її більше цікавить захист благополуччя агресора, ніж жертв агресії і репресії.

"Майбутнє Ради Європи під загрозою в цілому, тому що вона втрачає довіру людей, на захисті яких вона має стояти. Ми повертаємося додому, щоб консультуватися з нашими Парламентами і Урядами про спільні дії в Асамблеї на наступних сесіях. Ми бажаємо удачі новообраному Генеральному Секретарю і сподіваємося, що вона/він знайде шлях для вирішення цієї безпрецедентної кризи довіри, яка була створена цього тижня", - наголосили в заяві.

Заява членів делегацій Естонії, Грузії,Латвії,Литви, Польщі, Словаччини і України у Парламентській Асамблеї Ради Європи ...

Опубліковано Оленою Сотник Середа, 26 червня 2019 р.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент. 

Відео Росія повертається в ПАРЄ: що далі - влог "Сніданку"

Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи припинила свою роботу у сесії після повернення до роботи російської делегації. Дізнавшись про це, ми одразу зв’язались із представником України при Раді Європи Дмитром Кулебою. Те, що Росія повертається у Парламентську асамблею Ради Європи, стало відомо вчора вночі - депутати з усієї Європи вперше за 20 років ніч не спали. Це рішення оскаржили, українська делегація заблокувала автоматичне призначення депутата російської Держдуми  віце-президентом організації, але глобально ситуацію це вже не змінить. Що далі - дивіться влог Єгора Гордєєва.    

Росія повертається в ПАРЄ: що далі - влог "Сніданку"

Залиште свій коментар

Вибір редакції