Австралійські українці образилися на Ющенка, що він не приїде

Центральною подією візиту повинен був стати прийом у парламенті штату Вікторія політиків і керівництва українських громадських організацій.

Представники української діаспори в Австралії, що очікували візиту президента Віктора Ющенка протягом останніх дев'яти років, надзвичайно розчаровані.

Візит Ющенка до Австралії, який було заплановано на 14-16 червня, збігався зі святкуванням 60-річчя української діаспори в цій країні. Тому, крім офіційних зустрічей з генерал-губернатором і прем'єр-міністром штату Вікторія, програма візиту передбачала зустрічі з представниками діаспори.

Центральною подією візиту для представників діаспори повинен був стати прийом у парламенті штату Вікторія політиків і керівництва українських громадських організацій, а також офіційний президентський банкет у готелі Hyatt (місто Мельбурн). Цей захід організовано Спілкою українських організацій Австралії. Вхідний квиток на банкет коштував 150 австралійських доларів.

Скасування візиту Ющенка застало зненацька представників української діаспори в Австралії. Як повідомив голова Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів, на заході в готелі Hyatt повинні були перебувати 600 осіб, яким вже повернули гроші за вхідні квитки.

"Ми цілий день спілкувалися по телефону з людьми. Більшість просили залишити їх внесок доти, поки що візит Віктора Ющенка відбудеться", - сказав Романів. За словами активістки Союзу українок Австралії Марічки Галабурди-Чигрин, дізнавшись про скасування візиту, українці "відчули глибоке розчарування".

"Ми дуже чекали Віктора Ющенка і розповідали про це дітям. Люди замовляли квитки на літаки, орендували автобуси, бронювали місця в готелях. Тепер невідомо, коли такий візит відбудеться, і хто буде наступним президентом", - розповіла вона.

Керівник групи Верховної ради по міжпарламентських зв'язках з Австралією Тарас Чорновіл вважає, що перенесення державного візиту негативно позначиться на відносинах з Австралією: "Ця країна має давні традиції британської дипломатії. Такий жест там запам'ятають надовго". А заступник голови парламентського комітету у закордонних справах Леонід Кожара зазначає, що скасування візиту найвищого протокольного рівня "демонструє глибоку неповагу до приймаючої сторони".

Учора повідомлялося, що президент Віктор Ющенко переніс свій візит до Австралії через фінансово-економічну ситуацію в Україні.

Читайте також:

Ющенко не полетить до Австралії через фінансові проблеми

Ющенку закортіло відвідати екзотичні країни

Ющенко дав місяць на лікування "Нафтогазу"

Ющенко вимагає знайти по вчителю української мови для кожної школи

За матеріалами: КоммерсантЪ-Украина

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: