Україна і Євросоюз зруйнують стратегію режиму Путіна

Путінський режим обрав своєю політикою шантаж за допомогою енергетичної дубини, газово-нафтової монополії в Європі.

Підприємець і політичний діяч Борис Березовський вважає, що в разі передачі під контроль Євросоюзу газотранспортної системи (ГТС) України політичну стратегію режиму Володимира Путіна буде зруйновано.

"Вся історія путінської Росії — це прагнення здобути контроль над транспортуванням енергоресурсів. Путінський режим обрав своєю політикою шантаж за допомогою енергетичної дубини, газово-нафтової монополії в Європі. І йому дуже б хотілося, щоб ця монополія доповнилася ще транспортними системами. А, врешті-решт, дійшла до кожного споживача. Щоб у потрібний момент можна було вимкнути тепло в будь-якої людини, яка живе де завгодно: у Брюсселі, Лондоні або Парижі. Отже, пріоритетом номер один було здобуття контролю над газотранспортною системою України. Звідси й підтримка Януковича на минулих виборах", - сказав він.

Березовський додав: "Але цей удар, по суті, нокаут (вони досі не зрозуміли, думають, що це нокдаун, а насправді це нокаут) — це передача під контроль Євросоюзу газотранспортної системи України".

"Це руйнування навіть не економічної, а політичної стратегії режиму Путіна. І тому російські проекти — "Південний потік", "Північний потік" — це вже судоми", - додав він.

На думку Березовського, "тому, звичайно, розв’язання конфлікту вирішено наперед саме рішеннями фактично про передачу газотранспортної системи Євросоюзу. Тому тепер не можна буде кивати на Україну як на ненадійного партнера для Європи. Тепер стало прозоро, хто перекриває кран, хто шантажує Захід. І весь останній шантаж з п`ятьма мільярдами доларів — дамо, не дамо — це насправді вже конвульсії. Історія з ГТС України вже закінчена".

Нагадаємо, 23 березня у Брюсселі український уряд, Єврокомісія, Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банк і Світовий банк підписали Спільну декларацію про модернізацію ГТС України.

Ця угода викликала роздратування у Кремлі, а також ряд демаршів у російсько-українських стосунках з боку Росії, оскільки Москва побоювалася послаблення монопольного становища "Газпрому" на європейському енергоринку.

Проте після візиту до Москви прем'єр Юлія Тимошенко повідомила, що у розмові з Володимиром Путіним усі суперечливі моменти було усунено.

Кабінет міністрів доручив Мінпаливенерго і НАК "Нафтогаз України" до кінця 2009 року затвердити техніко-економічні обґрунтування та уточнені кошториси для реалізації інвестиційних проектів з модернізації ГТС України.

Читайте також:

Росія модернізуватиме українську ГТС, але без Брюсселя

Путін порадив не ігнорувати Росію

Росія заморозила урядові відносини з Україною

Тимошенко подружилася з Росією і дуже задоволена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: