Українська художниця показала людям світ очима дітей-аутистів
Учені підрахували, що талановитих осіб серед аустистів у 10 разів більше, ніж серед звичайних людей

Аутисти гарно малюють, конструюють і можуть непогано заробляти на своїх роботах. А ще детально пам'ятають свої пригоди в трирічному віці, як-от українська художниця Тетяна Гершуні. Вона лише дорослою зрозуміла, що в дитинстві пережила аутистичний синдром, — йдеться в сюжеті "ТСН.19:30".
Дівчинка у три роки перестала говорити, хоча до цього декламувала вірші і читала книги. Батьки, які мали геніальну дитину, раптом отримали звірятко. Почались діагностування у лікарні. 30 років тому Тані ще в Українській радянській республіці поставили діагноз - дитяча депресія. І віддали дівчинку на виховання бабусі. Мовчанка тривала півроку.
Вихід з себе: ТСН розповідає історії людей з аутизмом
Нині Таня Гершуні – успішна відома художниця. Вона зуміла подолати свою дитячу недугу і отримала вищу мистецьку освіту у Канаді. Тетяна одна з перших в Україні почала малювати 3D малюнки. Лише уже дорослою під час навчання у Канаді Таня, прочитавши книгу про аутизм зрозуміла, що пережила в дитинстві.
Читайте також: На Тернопільщині дівчина-аутист дружить із вороною і хоче отримати професійну освіту
В одній із своїй інсталяцій художниця відкриває людям світ, який бачать маленькі аутисти. Бо вона його дуже добре пам'ятає. Ось вона маленька, а навкруги темрява і лікар як білий янгол, і принцеси з її світу.
Читайте також: Батьки українських дітей-аутистів хочуть, щоб ті навчалися у звичайних школах
Жінка згадує, як малюнки допомогли їй лікувати саму себе. Художниця каже, що аутисти зі своїм особливим поглядом на світ здатні бачити те, що звичайним людям недоступно. І своїми картинами, які показують приховане, вона це доводить.
Кореспондент ТСН Світлана Березівська