Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська ікона, яку визнали чудотворною, понад два роки гастролює по Росії

Та ж сама ікона перебуває у монастирі у Києві.

Українську ікону  "Призри на смирення" вивезли до Москви. Образ, який у 93-тому відбився на склі, з того часу визнали чудотворним. Ікона стала реліквією Української церкви і офіційно зберігається у Веденському монастирі у Києві. Але попри неоголошену війну з Росією, образ Божої матері Православна церква Московського патріархату відправила на гастролі. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоТСН дізналась детективну історію української ікони, яка гастролює російськими містами

Українську ікону "Призри на смирення" вивезли до Москви. Образ, який у 1993 році відбився на склі, з того часу визнали чудотворним. Ікона стала реліквією української церкви. І офіційно зберігається у Веденському монастирі у Києві. Але, попри неоголошену війну з Росією, образ божої матері православна церква Московського патріархату відправила на гастролі. Тим часом в монастирі ікона теж є.

ТСН дізналась детективну історію української ікони, яка гастролює російськими містами

Три дні тому  Ікону Богородиці "Призри на смирення" привезли до каплички у московському районі Гольяново. Пробуде вона там ще тиждень - це вже проанонсували московські попи.

У той же час у Веденському чоловічому монастирі у центрі Києва всередині той самий образ. Поряд з іконою  - скло, на якому лик Богородиці і маленького Ісуса відбився 26 років тому. Скло з монастиря не вивозять. А от чи справжня ікона нині у храмі - незрозуміло. Адже таку саму Богородицю возять містами Росії вже понад два роки.

У Краснодарі українська ікона "Призри на смирення" була півроку тому. До цього її возили в Хабаровськ, Усурійськ, Находку, знову в Москву та ще в десяток російських міст. І всюди до Богородиці величезні черги.

Міністр культури України про те, що чудотворна ікона гастролює Російською Федерацією, дізнається від ТСН. Обіцяє розібратись. І додає - якщо в Росії нині оригінал образа, то це злочин. "Це контрабанда. Ми з Російською федерацією зараз не співпрацюємо і не обмінюємось музейними експонатами та артефактами", - каже Євген Нищук.

Священики Московського патріархату з Веденського монастиря Києва заспокоюють - справжній образ завжди стоїть у храмі української столиці. А на виїзді - копія, яку майстри малювали з благословення.

Де нині перебуває саме той образ, який відбився на склі і через це ікону визнали чудотворною - залишається загадкою. Віряни готові стояти в чергах і до копії.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Залиште свій коментар

Вибір редакції