Українська контррозвідка переключилася з Росії на США

Число співробітників відділу СБУ, що протидіяв російській розвідці скоротили на чверть.

Служба безпеки України змінила пріоритети контррозвідувальної роботи. Тепер напрямом номер один в департаменті контррозвідки являється захист від діяльності не російських, а американських спецслужб, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Информация к размышлению".

Ще в березні, після призначення головою Служби безпеки Валерія Хорошковського, були проведені структурні зміни, що відбивають зміну пріоритетів служби. Була проведена реорганізація департаменту контррозвідки, зокрема одного з його управлінь - по захисту інтересів України від іноземних спецслужб.

Так, був переформатований Перший відділ, який раніше займався захистом інтересів України від російських спецслужб. Слід зазначити, що нумерація відділів в цьому управлінні СБУ відбиває пріоритети відомства в контррозвідувальній роботі. "Це я намагався піти таким шляхом - вводячи нумерацію. Так і ФСБ, наскільки мені відомо, працює, і інші спецслужби: назв не використовують, тільки нумерацію", - заявив екс-глава СБУ Валентин Наливайченко.

Нинішній склад Першого відділу займається протидією американській розвідці на території держави, і саме цей напрям тепер є ключовим для контррозвідки. Що стосується російського напряму, те число співробітників, що курирують його, скорочене майже на чверть. Зараз захистом інтересів країни від російських спецслужб займається Четвертий відділ, і це, за словами співрозмовників, чітко відбиває пріоритети СБУ в сфері контррозвідки.

Раніше, відповідаючи на питання про зміну пріоритетів відомства, глава СБУ Валерій Хорошковський заявив: "Те, що раніше називалося російським напрямом, безумовно, як і усі інші напрями, працюватиме далі. У нас - Служба безпеки України, і ми використовуватимемо усі можливості для відстоювання українських інтересів".

Наливайченко, у свою чергу, підкреслив, що завдання і пріоритети СБУ визначаються президентом: "Спецслужба - не творча організація, вона погоджує свої дії з керівником держави". При цьому він відмітив, що контррозвідувальна робота, як правило, вишиковується відповідно до актуальних погроз і часто грунтується на оперативній інформації.

Нагадаємо, підписана 19 травня угода між спецслужбами Росії та України передбачає організацію обміну інформацією, проведення узгоджених заходів з виявлення, попередження і припинення протиправної діяльності, спрямованої проти безпеки ЧФ РФ і національної безпеки України і Російської Федерації, що являє загрозу.

Читайте також:

Іноземні шпигуни вербували українців, погрожуючи заразити СНІДом

У Крим повернуться російські спецслужби

Російські спецслужби у Севастополі повернулися до роботи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: