Українська космонавтика під загрозою зникнення — директор Держкосмосу

Дата публікації
Перегляди
3948
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українська космонавтика під загрозою зникнення — директор Держкосмосу

Фото: unsplash.com

Належне реформування галузі може інтегрувати її в глобальний космічний ринок.

Без належного реформування космічна галузь України ризикує зникнути.

За словами голови Державного космічного агенства України Володимира Усова, реформи потрібно проводити в найближчі кілька років.

"Якщо протягом року або двох років цю ситуацію не змінити, то й потенціалу, потужностей, людей, які ще залишились, не буде. Й відновити втрачене стане неможливим. Поки є вікно можливостей, але воно може досить швидко закритися. Якщо сьогодні різко не провести реформи в космічній галузі, то за кілька років як такої її в Україні не буде", — сказав він в інтерв'ю УНІАН.

Йдеться про реформу з трансформації та корпоратизації підприємств, що призведе до поступового підвищення участі приватного сектору в галузі.

Ящо ж її провести, то замість декількох держпідприємств, в Україні буде ціла екосистема з десятками, а через кілька років і сотнями компаній.

"Це допоможе інтегрувати космічну галузь України в глобальний космічний ринок. Ось тоді вона буде ефективною, стане заробляти для країни чималі гроші й забезпечувати нацбезпеку", — вважає Усов.

Нагадаємо, 24 січня на засідані Кабінету міністрів призначили нового директора Державного космічного агенства України — Володимира Усова.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3948
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація