Українська медицина майбутнього запрацювала в одному з районів Полтавщини

Українська медицина майбутнього запрацювала в одному з районів Полтавщини

Сільські амбулаторії під’єднали до інтернету, а кожному пацієнту зробили електронні картки.

У Міністерстві охорони здоров’я України звітують про 5 млрд гривень, виділені бюджетом на нові медичні амбулаторії. Поки що такі є лише в Гадяцькому районі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Там усі заклади під’єднані до всесвітньої мережі, а медичний персонал пройшов курси комп’ютерної грамотності. База пацієнтів тепер електронна, кожен лікар бачить історію хвороб свого пацієнта, дані з’являються там дуже оперативно. Запис на огляди в того чи іншого фахівця електронний, а за результатами аналізів не потрібно приїздити окремо – їх долучають до електронної картки і сімейний лікар може переглянути їх навіть раніше, ніж пацієнт добереться до нього з лабораторії.

Відео МОЗ рекомендує будувати сучасні амбулаторії замість ремонту старих

Ремонтувати старі сільські амбулаторії дорожче, ніж будувати нові. У Міністерстві охорони здоров’я кажуть - на це є 5 мільярдів гривень. Нові амбулаторії мають бути цілком комп’ютеризовані. Поки що в Україні є лише один район - Гадяцький, де всі сільські амбулаторії під’єднані до всесвітньої мережі, а весь медичний персонал пройшов курси комп’ютерної грамотності.

МОЗ рекомендує будувати сучасні амбулаторії замість ремонту старих

Спочатку і пацієнти, і медики боялися новацій. Пенсіонери не хотіли брати пластикові картки, бо боялися, що через них хтось отримає гроші з їхніх банківських рахунків. Лінувалися навчатися новому й медики, але тепер радіють, що на записи та читання історії хвороб витрачають менше часу, чітко знають свій розклад, а в разі потреби швидко отримують фахові консультації з обласного центру. Замість того, аби їхати 120 кілометрів розбитою дорогою, фахівець у Полтаві в комп’ютері дивиться результати аналізів і допомагає колегам із висновками: як лікувати та які препарати рекомендувати. 

У МОЗ кажуть, що це лише перші кроки до телемедицини, а щоб система почала працювати, довелося перенавчити увесь медичний персонал. Гадяцький район Полтавської області поки що єдиний в Україні, де до всіх сільських амбулаторій дійшла цивілізація. На це витратили 1,5 млн гривень – це понад 120 одиниць техніки. Місцевій владі хоч і довелося витратитися, але вже з червня такі амбулаторії і лікарі з бюджету будуть отримувати більше грошей, ніж ті, які працюють по-старому. Амбулаторії ж, де обладнання більше схоже на музейний експонат, валиться стеля, туалет на дворі – міністерство радить не комп’ютеризовувати, а зносити. А на їхньому місці будувати нові, бо ремонтувати старе все одно виходить дорожче, ніж будувати сучасні приміщення.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів