Українська медсестра розповіла про жахи війни у Лівії та бездіяльність посольства

Посольство у Лівії відмовляє українцям в евакуації, якщо вони не в Тріполі. Люди змушені самостійно проситися на кораблі та літаки інших держав.

Антоніна Непомняща
Новый Регион
Антоніна Непомняща з батьком
Українців з Лівії евакуюють Британія та інші країни, а український уряд нічого не робить для порятунку своїх громадян. Про це розповіла українська медсестра Антоніна Непомняща, яка повернулася з лівійського міста Бенгазі, і приїхала до Одеси до родичів.

За словами Антоніни, вона працювала медсестрою в Бенгазі в гінекологічній в клініці "Ібенсіна", але після того як владу в місті захопила опозиція, а саме місто було взято у блокаду військами Муамара Каддафі, з Лівії довелося евакуюватися.

"Спочатку ополченці надали охорону іноземним громадянам, але коли з пустелі прийшли люди, то нас вигнали з наших будинків і ми жили в клініці, а потім місто взяли в блокаду війська Каддафі, в результаті чого в місті стало дуже погано з продуктами харчування, їх продають тільки місцевому населенню".

Антоніна розповідає, що коли вона разом з іншими українцями звернулися за допомогою в евакуації в посольство України, то отримали відмову.

"У посольстві нам сказали, добирайтеся в Тріполі, а там ми вас евакуюємо, але добратися в Тріполі неможливо, тому що скрізь блокпости і там йде війна, на вулицях Бенгазі снайпери вбивають ополченців, тому, коли в Бенгазі прибув військовий корабель Великобританії, ми попросили нас забрати. Вони сказали, що заберуть, але доставлять тільки на Мальту, - розповіла Антоніна .- До речі, на британський корабель нас взяли завдяки проханню консула Швеції містера Андерсона".

24 лютого Антоніна покинула Бенгазі і 26 лютого прибула на Мальту.
"Ми пливли в 7-бальний шторм, і треба віддати належне британцям, які були з нами вкрай ввічливі, а грецьке консульство посприяло нашої відправці з Мальти до Німеччини, звідки ми відправилися в Україні", - розповіла жінка.

Також Антоніна стверджує, що війська Каддафі не бомбили місто Бенгазі.
"Ми знали, що на Бенгазі летять бомбардувальники, і було дуже страшно, адже в місті немає бомбосховищ, тому ми дві доби жили на вулиці, але бомбардування так і не було. Чому - ніхто не знає", - зазначила жінка.

На Україні Антоніна прибула 28 лютого. Після закінчення заворушень в Лівії вона планує туди повернутися.

Відзначимо, що до України повернулася ще одна медсестра, Галина Колотницька, яку називають особистою медсестрою Каддафі. Попри всі скандальні історії, які про неї розповідають, жінка мовчить і не поспішає їх спростовувати.

Читайте також:

Лівія під артилерійськими залпами: Каддафі оголосили джихад

У Мережі з'явилося відео запеклого бою за схід Лівії

Українська медсестра називає Каддафі "татом" і вірить в його перемогу

Українці відмовляються покидати Лівію через страх втратити роботу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: