Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська поліція почала готувати омбудсменів, які пильнуватимуть права затриманих

Половина з них - чинні поліцейські.

Українська поліція почала готувати службовців, які пильнуватимуть права затриманих самою ж поліцією. Вони навчатимуться п'ять тижнів. А далі - гарантує керівництво МВС - ніхто вже не вбиватиме студентів у КПЗ, не підкидатиме наркотики. Усім, хто в наручниках, даватимуть адвоката. Остаточно запустити Управління забезпечення прав людини обіцяють упродовж двох-трьох місяців, йдеться у сюжеті ТСН.

Перших поліційних омбудсменів поки що 27. Половина – це чинні копи, інші - представники громадськості. Після вишколу першої групи наберуть ще людей - для роботи в регіонах. Поліційне керівництво озвучило і їхню зарплату.

"Десь в межах 8 тисяч. Це найнижча зарплата – рядового складу. Але я хочу найкращого для моїх співробітників. Ми намагатимемось, щоб було в межах 10-13 тисяч гривень", - каже керівник Нацполіції Хатія Деканоїдзе.

На відкриття Управління забезпечення прав людини приїхав навіть міністр юстиції Павло Петренко. Він вважає, що це гігантський крок, що контроль над свавіллям правоохоронців відібрали у самих правоохоронців. Ну, майже відібрали, бо права тих, на кого вдягли кайданки полісмени у провінції захищатимуть ті ж полісмени, але в Києві.

"Адвокати міністерства юстиції, якщо їх не допускали, а таких фактів було багато – стара міліція, прокуратура не допускали, вони подавали скаргу до начальника міліції області чи міста. І ніхто не проводив об'єктивного розслідування – ніколи", - каже він.

Далі Нацполіція обіцяє відкриття єдиного електронного реєстру затриманих осіб. Це може статися вже цього року. Процес контролює Рада Європи.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

ВідеоУкраїнська поліція почала готувати службовців, які пильнуватимуть права затриманих самою ж поліцією

Залиште свій коментар

Вибір редакції