Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська православна церква перебуває на фініші до створення автокефалії — екзархи Варфоломія

Представники приїхали, щоб "посприяти єднанню української православної церкви".

Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

Про це висловилися екзархи Вселенського Патріархату архієпископ Даниїл Памфілійський та єпископ Іларіон Едмонтонський на зустрічі з президентом Петром Порошенком.

"Ми приїхали з незвичайною місією – представляємо особисто Вселенського патріарха Варфоломія й одночасно священний Синод Вселенської патріархії Константинопольської для того, щоб продовжити працю над вже вирішеним питанням, що початок процесу надання автокефалії українській православній церкві розпочався", — заявив архієпископ Даниїл.

Він наголосив, що УПЦ перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії, однак, за його словами, над цим питанням ще належить попрацювати.

Архієпископ також зазначив, що, усупереч висвітленням деякими ЗМІ, представники приїхали до України не для того, щоб розділити українське православ’я, а навпаки – зробити ще більше кроків, щоб принести єднання для української православної церкви.

Зустріч з Екзархами Вселенського Патріархату

Вітаю у Києві у якості екзархів Вселенського Патріархату Його Преосвященство Архієпископа Памфільського і Західної Єпархії УПЦ в США Даніїла і Його Преосвященство Єпископа Едмонтону і Захiдної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіона. Українці сотні років молилися, щоб мати Єдину Помісну Православну Церкву. Взори українців були спрямовані на Матір-церкву на Константинополь. Приємно, що Господь почув наші молитви. Приємно, що ми спільно пройшли цей шлях і, можна сказати, вийшли на фінішну пряму. Дякую за великий особистий внесок екзархів Вселенського Патріархату Даніїла і Іларіона, щоб Єдина Помісна Православна Церква наблизилася. Ми віримо, це точно стане можливим.

Опубліковано Петром Порошенком Понеділок, 17 вересня 2018 р.

"Ми готові для чіткої співпраці з Українською православною церквою Київського патріархату. Звісно, ми готові для діалогу та доброї співпраці з Українською православною церквою в лоні Російської православної церкви, а також і з Українською автокефальною православною церквою. Ми не маємо жодних пересторог для того, щоб зустрічатися із представниками різних релігійних організацій, почути їхню думку та конструктивно з ними співпрацювати і одночасно і з урядовими органами влади", — наголосив він.

Також наприкінці зустрічі єпископ Іларіон Едмонтонський зачитав офіційне звернення Вселенського патріарха Варфоломія, у якому йшлося, що над наданням автокефалії в Константинополі "працюють день і ніч".

"Ми хотіли б поінформувати Вас, що у рамках започаткованого процесу надання довгоочікуваного та глибокого бажання статусу автокефалії христолюбивому українському народу на останньому засіданні Священний Синод прийняв одноголосне рішення призначити архієпископа Даниїла Памфільського зі Сполучених Штатів  та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, які обидва служать у цих країнах українським православним вірянам. Це рішення безумовно сприятиме наданню автокефалії, про яке ми молимось, над яким ми працюємо день і ніч", — написав Варфоломій.

Раніше у РПЦ призначення екзархів назвали "безпрецендентним вторгненням". Там пообіцяли, що "такі дії не можуть залишитися без відповіді". 

Як пояснили у Варфоломія, призначення екзархів в Києві має прокласти шлях до автокефалії української Церкви, а сам патріарх Варфоломій має намір захищати її. 

ВідеоРПЦ заявила про розрив зв'язків із Константинополем

Московський Патріархат розриває зв'язки із Константинополем. Патріарх російської православної церкви Кирил заявив, що припинить згадувати ім'я Константинопольського патріарха Варфоломія під час богослужіння. Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні синоду РПЦ у Москві. Кирило скликав його через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну. 

РПЦ заявила про розрив зв'язків із Константинополем

Залиште свій коментар

Вибір редакції