Українська промисловість перейде з газу на мазут

Кабінет міністрів планує значно полегшити підприємствам процедуру закупівлі мазуту для використання його замість газу.

Через проблеми з постачанням газу уряд стимулюватиме підприємства переходити на використання мазуту. Для цього Кабмін планує обмежити експорт мазуту з території України, а також запровадити норму про закупівлю його для підприємств без застосування тендерних процедур.

Про це заявив міністр економіки Богдан Данилишин сьогодні під час проведення гарячої телефонної лінії в Кабінеті міністрів.

Міністр уточнив, що планується дати можливість підприємствам купувати мазут для власних потреб, використовуючи процедуру закупівлі в одного учасника.

Данилишин зазначив, що впровадження таких заходів пов`язане з необхідністю скорочення споживання газу підприємствами в процесі виробництва.

Він також повідомив, що найближчим часом очікується підписання указу президента, в якому буде визначений перелік підприємств, які мають скоротити споживання газу і перейти на використання мазуту.

Данилишин повідомив, що заміна палива планується на рівні 30% від споживаних обсягів.
При цьому міністр підкреслив, що такі заходи можуть бути скасовані у разі нормалізації ситуації з постачаннями газу.

За деякими даними, рішення уряду про обмеження експорту мазуту і зміну умов його закупівлі підприємствами може бути прийняте вже сьогодні.

Нагадаємо, заступник голови Київської міськдержадміністрації Анатолій Голубченко звернувся до уряду з проханням дозволити місту використовувати резервні запаси мазуту для підтримки роботи столичних ТЕЦ. В іншому випадку, стверджує Голубченко,  вже завтра Київ може залишитися без тепла.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: