Українська ракета вивела на орбіту шість супутників

З космодрому "Байконур" стартувала українська ракета-носій "Дніпро". Вона вивела в космос апарати США, Іспанії, Британії та ОАЕ.

Українська ракета-носій "Дніпро" успішно стартувала із космодрому Байконур.

Вона вивела на орбіту шість космічних апаратів: два американські, два іспанські, апарати Великої Британії та Об’єднаних Арабських Еміратів. Український супутник полетить у космос лише у 2012 році.

Космічні апарати призначені для дистанційного зондування Землі, спостережень для сільського господарства та екології, стеження за надзвичайними ситуаціями, зв'язку та для проведення експериментів з нано- та мікротехнологій.

Ракета-носій "Дніпро" - це конверсійна стратегічна міжконтинентальна балістична ракета РС-20 (за класифікацією НАТО "Сатана"). Вона спроектована, розроблена й виготовлена у Дніпропетровську, в конструкторському бюро "Південне" та Південному машинобудівному заводі, в кооперації з українськими та російськими підприємствами.

Наразі на ракети РС-20, зняті з бойового чергування в Російській Федерації, відповідно до договору про скорочення озброєнь, замість бойової частини встановлюють нову, "космічну" частину із супутниками.

Пускові послуги забезпечує міжнародна компанія "Космотрас", основними учасниками якої є українські підприємства. Участь у програмі "Дніпро" беруть також Казахстан і Туркменистан.

Загалом за програмою "Дніпро" вже запустили понад 30 космічних апаратів.

Читайте також:

ППО України буде включена в систему НАТО до кінця року

Російська ракета "Булава" вибухнула під час запуску. Підозрюють диверсію

Космонавтам покажуть "Тараса Бульбу" перед вильотом в космос

Український супутник полетить у 2011 році. На запуск виділили 2 мільярди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: