Українська школярка створила мобільний додаток, який контролює втомленість людини

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українська школярка створила мобільний додаток, який контролює втомленість людини

pixabay.com

Розробка 17-річної дівчини перемогла на конкурсі дитячих винаходів.

Майже 70% людей у всьому світі страждають від перевтоми, з’ясували науковці Даремського університету, одного з найпрестижніших у Великій Британії, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Українська школярка Мілена Васильєва створила мобільний додаток, який допомагає вирішити проблему постійної втоми, вигравши з ним конкурс дитячих винаходів.

Дівчина рік тому навчалася у 11-му класі, готувалася до ЗНО та ще й викладала англійську дітям. Тож постійні навантаження, тривога та проблеми зі сном були звичним станом для 17-річної школярки. Тоді вона навіть подумати не могла, що вже за кілька місяців знайде спосіб контролювати втому. І вже точно не могла уявити, що саме її розробку назвуть найкращою в Україні.

Батько Мілени - програміст, мама – інженер, дідусь – винахідник. Не дивно, що й себе дівчина шукала у схожій сфері. І коли натрапила на конкурс дитячих ІТ-винаходів, зрозуміла – це саме воно.

За умовами, учасникам потрібно було створити мобільний додаток, який би вирішував глобальну проблему. Екологія, потреби людей з інвалідністю… Мілена змінювала одну тему на іншу. Аж поки не знайшла ту, що її справді турбує.

"До 12 ночі сиділа, робила уроки і я вже працювала, о 5 ранку треба було на роботу вставати. І думаю, добре, я пішла спати, завтра рано вставати. Десь через годину я зрозуміла, що я все рівно не сплю, а думаю над ідеями. Я зрозуміла, що я дуже втомлююся і не можу поєднувати те, що потрібно і те, що я хочу, і залишатися при цьому здоровою фізично і психічно. І тоді подумала, а чому б мені цю проблему не вирішити", - говорить дівчина.

Завдяки онлайн-урокам конкурсу вона почала вивчати програмування, маркетинг та дизайн. Читала наукову літературу, спілкувалася з лікарями, проводила власні опитування. І нарешті через два місяці створила свій перший у житті мобільний додаток.

"Одразу є кнопочка старт. Там треба заповнити такі дані, як стать, вік, зріст. Але там є ще тест на тривогу", - розповідає вона.

Після цього тесту програма підкаже, чи достатньо людина відпочиває. Якщо ж рівень втоми буде зависоким – додаток порадить, як можна його знизити.

З часом дівчина розчарувалась у своєму винаході, зрозумівши, що люди дечого робити не будуть, тож вирішила навесні випустити оновлену версію програми, яка має стати більш ефективною.

"Конкурс не про програмування навіть, а про бізнес. Тому що будь-яка дівчинка може побачити, що в неї є якісь навички маркетингу або підприємництва, як це сталося зі мною. У нас дуже багато стереотипів, як у чоловіків, так і в жінок. У чоловіків типу: ти ж жінка, ти повинна дітей виховувати. Дівчата повинні ламати ці стереотипи навіть не для когось, а для себе. Доводити собі, що вони можуть робити бізнес, вони можуть робити гроші, вони можуть робити якісь програми, додатки, та все що завгодно", - резюмувала Мілена.

18-річна українка розробила додаток, що контролює рівень втоми людини

18-річна українка розробила додаток, що контролює рівень втоми людини
Наступна публікація