Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська технологія бальзамування Пирогова виявилася ліпшою за російську обробку мумії Леніна

Вітчизняні вчені продемонстрували відмінний результат, котрий можуть на власні очі побачити всі охочі.

Після нового бальзамування тіло видатного хірурга Миколи Пирогова посвітліло і набуло більш природних, людських рис. Науковці впевнені, що тепер усипальниця з останками видатного хірурга і його музей у Вінниці приваблять більше туристів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Це було перше ребальзамування, виконане в Україні силами винятково вітчизняних учених. Медики просили допомоги московських колег, які дбають про мумію Леніна, але ті відмовили. Тоді наші науковці самі винайшли технологію, і вона вийшла навіть кращою, ніж російська – тіло Пирогова збережеться ще на сотні років.

ВідеоПісля нового бальзамування тіло Пирогова посвітлішало і набуло більш природних людських рис

Науковці впевнені, що тепер усипальниця з останками видатного хірурга і його музей у Вінниці приваблять більше туристів. Це перше ребальзамування, виконане в Україні. Медики просили допомоги московських колег, які дбають про мумію Леніна. Але ті відмовили. Наші науковці самі винайшли технологію. І вона вийшла кращою, ніж російська.

Після нового бальзамування тіло Пирогова посвітлішало і набуло більш природних людських рис

Достеменно невідомо, чи заповідав професор себе бальзамувати, але точно знаємо, що це була ініціатива його дружини. Нащадки ховати його теж не збираються, таку ж думку поділяють учені. "Піднімати питання про поховання Миколи Івановича Пирогова, м'яко кажучи, некоректно. Він уже 137 років пролежав. Він є найстарішим забальзамованим тілом", - твердить академік Олег Мельник.

Як уже повідомлялося, наприкінці квітня у Вінниці до церкви-некрополя повернули забальзамоване тіло померлого 136 років тому хірурга і вченого Миколи Пирогова. Перед цим більше місяця українські фахівці проводили ребальзамацію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції