Перейти до змісту
Українська влада може кинути турецьких партнерів з оборонки, як і китайських інвесторів "Мотор Січі" — експерт

Українська влада може кинути турецьких партнерів з оборонки, як і китайських інвесторів "Мотор Січі" — експерт

Експерт порадив турецьким партнерам України займати чергу в міжнародний арбітраж за китайськими інвесторами "Мотор Січі".

Турецькій владі і бізнесу доцільно дуже обережно ставитися до обіцянок керівництва України про взаємодію і спільні розробки в авіабудівній галузі.

Так Андрій Пилипенко, член правління україно-китайського інвестиційного клубу, прокоментував повідомлення ЗМІ про результати візиту української делегації до Туреччини для переговорів, зокрема, і з питань військово-технічного співробітництва.

"Напевно вже всі забули історію 2017 року, впевнений, було б не зайвим нагадати її туркам — нагадує експерт, — Тодішній перший віце-прем'єр Степан Кубів помпезно відкриває завод для спільного виробництва авіаційних двигунів ПАТ "Мотор Січ" і китайськими інвесторами підприємства в КНР. Уcі чули бравурні заяви про співпрацю, про майбутнє спільне виробництво і сервісне обслуговування авіаційних двигунів. Кубів запевняв китайську сторону в непорушній надійності України як партнера в цьому проєкті. Але через кілька місяців ситуація кардинально змінилася: акції "Мотор Січ" арештовані, три роки поспіль акціонери компанії топчуться під воротами. А зараз китайські інвестори проходять кола пекла українською системою правосуддя, намагаючись захистити свої інтереси і мільярдні в доларовому обчисленні інвестиції. А Україні "світить" позов в міжнародному арбітражі про компенсацію втрат китайських інвесторів в розмірі $ 3,5 млрд", — нагадав Андрій Пилипенко коротко кейс "Мотор Січі".

Таким чином, експерт підкреслив, що україно-китайський проєкт з "Мотор Січі" теж мав підтримку української влади на вищому рівні і публічно був позначений як один з пріоритетних для української влади. Сьогодні підприємство балансує на межі банкрутства, не має ринків збуту і фінансових ресурсів для розвитку. А китайські інвестори оголосили про намір стягнути з держави Україна в процесі арбітражного провадження $ 3,5 млрд.

"Такий безславний підсумок колись перспективного міжнародного проєкту: Україна втрачає виробника і технології, закордонні інвестори — свої вкладені мільярди. Така ціна заяв і обіцянок української влади, які б імена ні носили її чинні представники". — нарікає Андрій Пилипенко, і сумно жартує: "Може скластися так, що туркам доведеться ставати в чергу за китайцями в міжнародному арбітражі, а потім багато років чекати компенсації своїх втрат, тому що Україна не така багата країна".

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин