Українська влада продовжує засекречувати документи

Документи органів державної влади, які становлять громадський інтерес з грифом "Для службового користування".

Правозахисники наполягають на розкритті офіційних актів з грифом "Для службового користування", які продовжують видавати Верховна Рада, уряд та Секретаріат президента.

Хоча більшість таємних документів недавнього минулого під тиском громадськості вже розсекречені, українська влада відмовляється оприлюднювати назви актів з грифом "Для службового користування", виданих після Помаранчевої революції.

Про це повідомив співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров. Він підозрює, що, крім законної службової таємниці, яка охороняється законом, ці документи можуть містити протизаконні корупційні дії, пільги для посадовців та кулуарні політичні домовленості.

“Аналіз назв зазначених нормативних актів засвідчив, що серед них є певна кількість документів оборонної тематики. Проте, щодо більшості документів виникають серйозні підозри як стосовно обґрунтованості їхнього засекречення, так і щодо законності здійснення дій, які вони передбачають”, - сказав співголова Харківської правозахисної групи.

Натомість, в правлячій коаліції переконані, що втаємничення деяких рішень влади відбувається в межах закону і є необхідним.

Депутат з фракції "Наша Україна – Народна самооборона" Юрій Ключковський сказав, що такі закиди можна робити, лише маючи вагомі докази. За словами Ключковського, який є експертом із законодавства та конституційного права, закон дозволяє владі не лише втаємничувати цілу низку категорій документів, а й не оприлюднювати їхні назви. Це, за словами Ключковського, відповідає світовій правовій практиці.

Нагадаємо, президент Ющенко та прем’єр Тимошенко під час останньої президентської кампанії як соратники обіцяли відступити від практики попереднього керівництва країни засекречувати документи органів державної влади, які становлять громадський інтерес.

Читайте також:

Ющенку поставили ультиматум в обмін на гроші МВФ

Жванія викликає Ющенка в суд

Ющенко домовиться з Тимошенко заради грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: