Українське кіно показав мюнхенцям Фонд Янковського

Дата публікації
Перегляди
751
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українське кіно показав мюнхенцям Фонд Янковського

У Мюнхені проходили Дні українського кіно

Дні українського кіно в Мюнхені організував Фонд Ігоря Янковського за сприяння Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" та Міністерства культури України.

Минулими вихідними у Мюнхені проходили Дні українського кіно. Покази нового українського кіно проводилися в залах Університету телебачення і кіно Мюнхена, на Бернд-Айхінгер-Платц.

Дні українського кіно в Мюнхені організував Фонд Ігоря Янковського за сприяння Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" та Міністерства культури України. Українську делегацію на події представляли - Ігор Янковський, засновник Фонду "Ініціатива в ім'я майбутнього", Євген Нищук, міністр культури України в 2014 році, Філіп Іллєнко, голова Державного агентства України з питань кіно, Андрій Халпахчі, генеральний директор КМКФ "Молодість", і молоді українські режисери, сценаристи, які представляли свої роботи в Німеччині.

Дні українського кіно в Мюнхені викликали небувалий ажіотаж, всі покази проходили при повних залах. Програма "Днів українського кіно в Мюнхені", які пройшли з 5 по 7 грудня, була дуже насиченою. Організатори представили глядачеві кращі короткометражні фільми Національного конкурсу КМКФ "Молодість" за 2014 рік: переможець конкурсу, короткометражний фільм "Обличчя" режисера Никона Романченка, "Прості речі" режисера Олександра Ратія, а також фільм дипломанта Молодості-44 - "Равлики" Марини Вроди, володарки Каннської "Золотої пальмової гілки" за попередню роботу "Крос".

Дні українського кіно в Мюнхені організував Фонд Ігоря Янковського

Повнометражну програму склали фільми, які завоювали симпатії глядачів, відзначені нагородами світових кінофестивалів, а саме: "Поводир" режисера Олеся Саніна, фільм "Істальгія" знятий за участю відомого австрійського актора і режисера Карла Марковича, фільм "Брати. Остання сповідь", а також фільм "Молитва за гетьмана Мазепу", режисера Юрія Іллєнка. Культурну програму додав творчий вечір відомого актора Олексія Горбунова, який зіграв одну з головних ролей у фільмі "Істальгія".

"Наше співробітництво з кінофестивалем "Молодість" ми розглядаємо, як стартовий майданчик для молодих талантів, здатний дати імпульс їхньому подальшому розвитку. Ми віримо, що і наша підтримка Національного конкурсу, та роботи українських делегацій на світових кінофестивалях, і Дні українського кіно за кордоном, які ми будемо проводити і в наступному році, допоможуть відкрити в Україні нові таланти, унікальних самобутніх режисерів", - зазначив на церемонії відкриття "Днів українського кіно" Ігор Янковський, голова Фонду "Ініціатив в ім'я майбутнього".

"Дні українського кіно в Мюнхені" це важлива подія для українського кінематографа в цілому, і дуже необхідна для молодих режисерів. Адже таким чином відбувається інтеграція молодих кінематографістів у світову кіноспільноту. Подібні ініціативи допомагають донести не тільки вузькому колу професіоналів, але і звичайному європейському глядачеві українське кіно, культуру, що особливо актуально сьогодні.

Крім культурної місії "Дні українського кіно в Мюнхені" носять і благодійний характер. Адже всі кошти, зібрані від продажу квитків, організатори передадуть на потреби дітей, що постраждали від військових подій на сході України.

Дата публікації
Перегляди
751
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація