МЗС не розуміє, чому Росія образилася на висилку дипломатів

Українська сторона запевняє, що повідомила РФ про висилку дипломатів неофіційно, а Москва підняла скандал.

Міністерство закордонних справ України обурено ситуацією, яка склалася навколо примусової висилки двох українських дипломатів з Російської Федерації.

Про це повідомило джерело в МЗС України.

На його думку, російська сторона примусово висилає двох дипломатів у відповідь на неофіційне звернення МЗС України до російських колег з приводу відкликання з України двох російських дипломатів, зокрема Володимира Лисенка і російського консула в Одесі Олександра Грачова.

"Українське МЗС не прагнуло скандалу, а тому звернувся до російської сторони з неофіційним проханням відкликати цих двох дипломатів, які подекуди перевищували свої повноваження. Крім того, їх термін перебування в Україні закінчувався. Тому, скоріше за все, це є відповіддю російської сторони на дії України", - зазначив співбесідник.

За його словами, МЗС України проводить переговори з російською стороною щодо українського консула в Санкт-Петербурзі.

"Російська сторона наполягає, в принципі, лише на московському дипломаті. З приводу дипломата у Санкт-Петербурзі ще тривають дискусії. Російська сторона згодна залишити консула України в Санкт-Петербурзі в обмін на те, що українська сторона залишить російського консула в Одесі", - сказало джерело.

В свою чергу, член комітету Верховної ради з питань закордонних справ нардеп від НУ-НС Андрій Парубій повідомив, що російська сторона аналогічні дії з приводу примусової висилки дипломатів учинила в Грузії.

"І російський дипломат при російському посольстві, і консул РФ в Одесі вели себе по відношенню до України досить неадекватно. Їхні дії, а також те, що їх термін на нашій території закінчувався, стали основними причинами для відповідних дій українського МЗС", - зазначив парубій. На його думку, російська сторона, намагаючись перед Америкою виглядати демократичною державою, раніше провела аналогічні дії в Грузії, коли туди були направлені двоє російських дипломатів, "які себе вели більш ніж зухвало, а на прохання грузинської сторони були відкликаними, російська сторона примусово вислала зі своєї території двох грузинських дипломатів".

Нагадаємо, Москва запропонувала Києву у зв'язку з недружніми діями української влади відносно російських дипломатів достроково завершити місію генконсула України в Санкт-Петербурзі й одного з радників посольства України в Москві.

Проте рішення відносно генконсула буде припинено.

Раніше Київ звернувся до РФ із проханням відкликати радника посольства Росії в Україні Володимира Лисенка, що займається питаннями Чорноморського флоту, у зв'язку з порушеннями з боку ЧФ РФ при перевезенні військових вантажів ув Криму.

Представники Міноборони РФ визнали факт порушень. В той же час українська сторона заявляла, що термін перебування Лисенка в Україні спливає. Російський дипломат 28 липня залишив територію України.

Читайте також:

Москва готова вислати українського генконсула в Санкт-Петербурзі

Київ вимагає відкликати генконсула Росії

Україна вже готує документи для виведення ЧФ Росії

Росія обіцяє помститися Україні за висилку дипломата

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: