Українське МЗС вважає реакцію Росії щодо ГТС емоційною

Україна нагадала Росії, що переговори з Європою про модернізацію української ГТС розпочалися ще 4 роки тому.

Міністерство закордонних справ не бачить загрози російським інтересам в домовленостях між Україною та Європейським Союзом про модернізацію української газотранспортної системи.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв.

Він зауважив, що модернізація української ГТС, якою транспортується 80% російського газу до споживачів у Європейському Союзі, дозволить збільшити її надійність та функціональність.

"Що тут поганого і де тут загроза для інтересів РФ?", - поцікавився Єлісєєв.

Він назвав реакцію російських високопосадовців "емоційною".

Заступник міністра зазначив, що Україна готувала згадану конференцію на прозорих та відкритих засадах, додавши, що рішення про її організацію було оголошене ще в березні минулого року на засіданні Ради Україна-ЄС.

Більше того, сказав Єлісєєв, тези, передбачені у декларації, витікають із домовленостей між Україною та Європейським Союзом в підписаному ще в грудні 2005 року меморандумі про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі.

"В цьому меморандумі майже 4 роки тому було чітко прописано: дві сторони будуть здійснювати заходи для розвитку та модернізації інфраструктури енергетичної галузі... Україна та ЄС будуть співпрацювати для полегшення залучення необхідних інвестицій в енергетичну галузь як з боку міжнародних фінансових інституцій, так і приватних інвесторів", - сказав він.

Заступник міністра додав, що українці ще в грудні минулого року запросили представників Росії на конференцію.

"Сподіваюся, емоції (російських високопосадовців) спадуть... і ми спільними зусиллями: Україна, міжнародні фінансові інституції, та - дай Бог - приватний капітал і РФ будуть конструктивно плідно і взаємовигідно працювати з метою модернізації української ГТС", - сказав він.

Як повідомлялося, 23 березня на конференції в Брюсселі Україна підписала з Євросоюзом спільну декларацію про модернізацію газотранспортної системи.

У відповідь російська делегація залишила інвестиційну конференцію, заявивши, що Росію, по суті, виключили з обговорення.

Російський прем`єр Володимир Путін, коментуючи підсумки інвестиційної конференції з модернізації української ГТС, заявив, що Росія перегляне принципи відносин з країнами Євросоюзу, якщо інтереси Москви ігноруватимуться.

В свою чергу президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив про тимчасове припинення спілкування з Україною на міжурядовому рівні.

Читайте також:

Росія збирається покарати Україну і Європу

Тимошенко заспокоїла: Росія прикладеться до української труби

Росія наполягає: модернізувати українську ГТС без її дозволу не можна

Європа просить Росію не втручатися в українську ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: