Українське питання визнано найважчим у переговорах Обами в Москві

Екс-посол США Пайфер вважає, що Україна залишається однією з найбільш проблемних тем у відносинах Вашингтона і Москви.

Питання України та інших пострадянських держав стало одним із найважчих у переговорах президента США Барака Обами з російським колегою Дмитром Мєдвєдєвим у Москві.

Таку думку висловив колишній посол Сполучених Штатів в Україні, старший радник американського Центру стратегічних та міжнародних досліджень Стівен Пайфер.

Коментуючи вплив московського візиту Обами на відносини України з Вашингтоном і Москвою, експерт відзначив: "Питання України та інших пострадянських держав було одним з найважчих моментів дискусії між Обамою та Мєдвєдєвим".

Він пояснив ці ускладнення незгодою США з намірами Росії відновити свій вплив на пострадянському просторі.

"Росія прагне відновити сферу впливу на пострадянському просторі, чому заперечує Вашингтон. Адміністрація Обами часто повторювала, що вона підтримуватиме право сусідів Росії, як суверенних держав, вибирати власний зовнішньополітичний курс. Тому це питання викликатиме тертя у американсько-російському діалозі", - переконаний Пайфер.

Разом із тим, він звернув увагу, що в цілому російсько-американські відносини "рухаються у більш позитивному напрямку, тому сторонам буде легше мати справу з проблемами, на які вони мають різні погляди", в тому числі з українською проблемою.

"Більше того, кращі відносини між США та Росією історично означають більшу свободу маневру для Києва", - додав Пайфер.

В цілому, він назвав візит Обами до Москви "добрим початком" відновлення нормальних відносин Росії та США.

Нагадаємо, під час візиту до Москви Барак Обама кілька разів торкався української тематики. Зокрема, він закликав до збереження територіальної цілісності України та Грузії та відзначив, що зміна кордонів цих країн може призвести до анархії.

Крім того, він торкнувся проблеми вступу України до НАТО. За словами Обами, рішення щодо вступу до Альянсу повинен приймати виключно український народ.

Задоволення з приводу такої заяви американського президента висловила українська сторона.

Читайте також:

Обама пообіцяв не нав'язувати українцям НАТО

Ющенко боїться, що Україна стане "розмінною монетою" Путіна і Обами

Обама: зміна кордонів України призведе до анархії

Обама подякував Росії за Аляску

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: