"Українська правда" звинуватила Адміністрацію президента у прослуховуванні журналістів

Інтернет-видання впевнене, що прослуховування здійснюється незаконно.

Видання "Українська правда" звинуватило Адміністрацію президента в прослуховуванні їхніх журналістів.

Про це йдеться у матеріалі "Української правди", де зазначається з посиланням на джерела у правоохоронних органах, що збиранням інформації займалася СБУ на прохання АП.

Також, за їхніми даними, відповідні матеріали отримує й голова МВС Арсен Аваков, які стосуються не лише журналістів, а й політиків.

"Протягом кількох місяців ми спілкувалися з багатьма співробітниками Адміністрації президента та людьми з близького оточення Порошенка, які підтверджували, що подібні аналітичні записки дійсно існують і уважно вивчаються найвищим керівництвом держави", - йдеться у повідомленні видання.

У серпні "Українська правда" надіслала запит у СБУ стосовно можливого стеження за Павлом Шереметом та керівником видання Оленою Притулою – однак там не прокоментували, зазначивши, що це не відповідає законам про оперативно-розшукову і контррозвідувальну діяльність.

Своєю чергою, медіа-юрист Тарас Шевченко розповів, що громадяни ніяк не можуть з'ясувати, чи прослуховує СБУ номер телефону чи ні.

За його словами, прослуховувати можна лише за рішенням суду, проте, що судове рішення було отримане правоохоронцями, ніхто не має права повідомляти.

"Усі документи про те, кого й чому прослуховують, є засекреченими. Тому таким чином можна робити фальсифікації і прослуховувати будь-кого. Наприклад, для цього пишуть, що отримали інформацію про причетність особи до підготовки терористичного акту. Потім це може не підтверджуватися, але ж людину слухають", – сказав юрист.

Видання впевнене, що прослуховування здійснюється незаконно. На їхню думку, таким чином влада намагається дізнатися про майбутні розслідування та матеріали.

"Ми впевнені, що прослуховують не лише журналістів "Української правди", але й інших наших колег. Ми вимагаємо від президента, голови СБУ, голови МВС, голови Нацполіції відреагувати на відомості, викладені в цьому тексті. Ми хочемо знати – хто, з якою метою і яким чином прослуховував журналістів "Української правди" протягом останнього року", - додали в інтернет-виданні.

Як приклад, "українська правда" повідомляє, що у жовтні 2015 року журналісти готували розслідування стосовно монопольного становища російської компанії "Мегаполіс" на українському тютюновому ринку. Кореспондент мав взяти коментар у голови АП Бориса Ложкіна, який мав стосунок до подій. Вона написала про своє прохання у месенджері Viber. Проте пізніше стало відомо, що інформація знімалася через текстові повідомлення месенджера.

"Українське правда" звинуватила Адміністрацію президента у прослуховуванні журналістів_1
Українська правда
Прохання про коментар Ложкіна в одного з його радників Дениса Денисенка

"Одна з текстових аналітичних записок, що є в розпорядженні УП, стосується цього розслідування. Зрештою, Ложкін відмовився спілкуватися з УП, передавши через своє оточення, що не має зв'язків із Кауфманом та Мегаполісом. З цієї аналітичної записки можна зробити висновок, що інформація знімалася через текстові повідомлення месенджера Viber", - повідомляє інтернет-видання.

"Українське правда" звинуватила Адміністрацію президента у прослуховуванні журналістів_2
Українська правда

Наступна записка стосується розслідування щодо оточення президента.

Журналісти повідомляють, що матеріал спочатку обговорювався у чаті Facebook між Мусаєвою, Жартовською та тодішнім кореспондентом УП Андрієм Самофаловим.

"Українське правда" звинуватила Адміністрацію президента у прослуховуванні журналістів_3
Українська правда

Пізніше, Жартовській зателефонував журналіст УП Роман Кравець, який запропонував тему на кшталт гаданої вище – хто впливає на Порошенка. На це, журналістка телефоном сформулювала тему приблизно: "Яструби та голуби: боротьба за вуха Петра Порошенка".

"В аналітичній записці допущені певні неточності: зокрема, нічого не сказано про голубів, але в цілому така розмова мала місце", - наголошує УП.

"Українське правда" звинуватила Адміністрацію президента у прослуховуванні журналістів_4
Українська правда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: