Українські абітурієнти не бажають вивчати точні науки

Найменший конкурс цьогорічної вступної кампанії - на фізичні та технічні спеціальності.

Вступна кампанія до вузів сягнула свого апогею. Згідно з даними про конкурс на місця, нове покоління обирає юриспруденцію, економіку та філологію. Точні науки знову не в моді.

Так, наприклад в Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка за популярністю перше місце займає економічний факультет, трохи менший конкурс на філологічному і третю сходинку окупував юридичний факультет. Поки що з обойми лідерів випали міжнародні відносини.

За словами відповідального секретаря приймальної комісії університету Шевченка Григорія Семенюка, найменш популярними є радіофізичний та фізичний факультети. Проте, на його думку, говорити про остаточні дані ще зарано, адже прийом документів продовжується до 29 липня.

Наразі загальний конкурс на факультети складає приблизно п'ять осіб на місце. Оскільки найчастіше документи подаються на кілька спеціальностей одразу, про реальний конкурс говорити складно.

У столичних вишах кількість бюджетників зменшилася не набагато. Загалом по п'ять місць. Проте є факультети, яким їх навіть додали, наприклад, - туризму.

В той же час у Дніпропетровському національному університеті безкоштовні навчальні місця скоротять десь на 10%, найімовірніше, за рахунок престижних спеціальностей, куди масово зараз здають документи. Це факультет міжнародної економіки, філологічний та економічний факультети.

Порівняно з минулим, цього року за контрактну форму навчання батькам доведеться викласти значно більшу суму. Пояснення просте - ціна у гривні підскочила відносно долара.

Про те, скільки коштує навчання у вузах цього року, дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Українські вузи лякають цінами і посилаються на інфляцію

Держзамовлення у вузах скоротили відразу на 10%

Кабмін відмінив платні послуги для студентів

Міносвіти скоротило кількість вузів і спеціальностей

ВідеоНайпопулярніші спеціальності українських вузів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: