Українські альпіністи без їжі та зв'язку застрягли на висоті 4600 м на Памірі

Вже четверту добу українські альпіністи, які залишилися без спорядження, їжі та зв'язку на Памірі, чекають на обіцяний вертоліт. Їхнє життя під загрозою.

Двоє українських альпіністів Олександр Ващенко і Олексій Никоненко "застрягли" без зв'язку в ущелині Девлохан на Памірі на висоті 4600 метрів.

Обіцяний вертоліт досі за ними не вилетів. Інструктор альпіністів, майстер спорту України Олег Монсар ще 31 липня зірвався з перевалу Південний Девлохан. При зриві за ним впали супутниковий телефон і дві мотузки. Група шукала свого керівника, поки були продукти, але не знайшла.

Як повідомила дочка інструктора, майстер спорту України з гірського туризму Любов Монсар, після цього альпіністи залишили пошуки і почали спуск вниз.

7 серпня біля злиття річок Кіргізоб і Гарм вони зустріли групу із супутниковим телефоном і сповістили про трагедію. Група, яка проходила повз, не могла залишити телефон, але зв'язалася з Міжнародним альпіністським табором під піком Корженевського (МАЛ) і з Душанбе і повідомила точне місцезнаходження альпіністів.

Українцям видали інструкцію - очікувати вертоліт на вертолітному майданчику на плато озера. Керівник департаменту розвитку туризму Таджикистану нібито обіцяв прислати вертоліт в понеділок, 9 серпня. Але українці досі перебувають без зв'язку в ущелині Девлохан. Ймовірно, у них закінчилася їжа і пальне.

"Вже четвертий день відомо про трагедію, але поки вертоліт не можуть виділити. Хлопці у важкому стані чекають вертольота вже третю добу, їхнє життя під загрозою, шанси знайти батька живим зменшуються кожну секунду", - зазначила Любов Монсар.

До альпіністського табору - сім днів пішки через перевал. У зв'язку з відсутністю продуктів та необхідного спорядження (мотузки зірвалися разом з Олегом Монсаром), а також важкого стану одного з альпіністів, самостійно спуститися вони не можуть.

За останніми даними, єдиний вертоліт, який може зробити переліт за альпіністами (маршрут Душанбе - МАЛ - місце події) знаходиться у відомстві Міноборони Таджикистану.

Читайте також:

Один з найкращих альпіністів світу загинув у Гімалаях

Американський підліток став наймолодшим підкорювачем Евересту

Вперше жінка підкорила всі 14 найвищих гір планети

П'яний український турист заснув на стрімкій скелі в Австралії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: